Лісівникам Закарпаття порадили не лише рубати ліс, а й розвивати рекреацію
Заступник голови Державного комітету лісового господарства України Олексій Пристая вважає, що в умовах кризи лісгоспам потрібно впроваджувати нові традиційні і нетрадиційні види діяльності, в тому числі розвивати рекреацію. Ліс повинен приносити гроші не лише, коли його рубають, а й протягом всього життя, - такий висновок посадовець зробив 8 листопада в Хусті (Закарпатська область) під час колегії обласного управління лісового та мисливського господарства, - про це інформують ZAXID.NET в прес-службі ОДА.
На колегії розглядалися антикризові заходи щодо організації діяльності підприємств лісового господарства Держкомлісгоспу України в умовах фінансової кризи. Були присутні керівники лісових господарств області.
О. Пристая зазначив, що основним завданням тактичних антикризових заходів, що їх уживає Держкомлісгосп, є уникнення скорочення працівників лісу, а також мінімізація впливу кризи на обсяги виробництва. Зі слів першого заступника начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Івана Печера, умовна економія коштів загалом по області повинна становити більше 6 млн грн. Скорочення буде стосуватися фінансування заходів з лісовідновлення, догляду за молодняком, проріджування та вибіркових рубок. Оптимізовуватимуть й транспортні витрати. Ускладнена процедура відчуження майна також заважає вчасно отримати кошти для покращення фінансового становища.
Керівники лісових господарств звернулися до О.Пристаї з проханням сприяти спрощенню процедур для отримання дозволів на лісозаготівлю. Особливо це питання актуальне для тих лісгоспів, які мають ялинкові насадження і потерпають від таких шкідників як жук-топограф. Необхідно вчасно проводити санітарні рубки ушкодженого лісу для уникнення подальшого поширення шкідника.
На колегії йшлося й про нові правила рубок головного користування в гірських лісах Карпат, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України. Ними забороняється проведення рубок в букових лісах в період з 1 травня по 30 вересня. Впровадження нових правил призведе до того, що лісопереробні підприємства в літній період залишаться без сировини.