ЛОДА вирішила передати мерії свій пам’ятник героям ЗУНР у Львові

Обласні чиновники визнали, що не мають змоги утримувати монумент, зведений всупереч позиції міської влади

ЛОДА вирішила передати мерії свій пам’ятник героям ЗУНР у Львові
фото ZAXID.NET
Вандали зірвали з пам'ятника шість бронзових цифр

Чиновники Львівської ОДА звернулися до Львівської міської ради з проханням взяти на утримання встановлений минулого року пам'ятник героям ЗУНР на вул. Листопадового Чину. Відповідне звернення під час апаратної наради у вівторок, 16 липня, зробив директор департаменту економічної політики ЛОДА Роман Филипів. Своє прохання від пояснив неможливістю з боку ЛОДА утримувати пам'ятник, замовником якого вона раніше виступила.

«Маємо прохання до Львівської міської ради взяти на баланс цей об'єкт. Замовником пам'ятника виступила Львівська ОДА, але вона не має змоги доглядати такі об'єкти. Це вимагає відповідного утримання, тому для цього треба визначити одне з міських комунальних підприємств», – заявив Роман Филипів.

Встановлений до 100-річчя проголошення ЗУНР пам'ятник нещодавно пошкодили вандали: з монументу зникли шість бронзових цифр з напису «1918 – 2018».

Усі фото ZAXID.NET

Нагадаємо, що у 2018 році навколо спорудження пам'ятника до 100-річчя проголошення ЗУНР у Львові виник конфлікт між міською та обласною владою. Тоді чиновники ЛОДА вирішили провести власний конкурс на проект пам'ятника без участі Львівської міськради. Момумент вирішили встановити в межах ділянки паркового саду клінічної лікарні Львівської залізниці, оскільки ця територія нібито належала не містові, а державній установі.

На встановлення пам'ятника витратили понад 5,1 млн грн з обласного бюджету. Для його спорудження довелося змінити межі саду лікарні, яка розташована у колишньому палаці XIX ст. Львівська міська рада відкрила свій пам'ятник до ювілею ЗУНР на один день швидше від ЛОДА. Монумент у вигляді бронзового лева встановили на вулиці Городоцькій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук