Львів готують до вимкнення світла

Міська рада просить львів’ян економити електроенергію

Головні новини за 24.09Тетяна Слюсарчук, 24 вересня 2014, 13:36 14851 1
дивіться також

Управлінці Львівської міськради просять львів’ян максимально економно використовувати електроенергію, аби не перевищувати граничну межу електроспоживання на Львівщині, встановлену Міністерством енергетики та вугільної промисловості України. Це дозволить уникнути застосування графіків аварійних відключень.

У мерії наголошують, що наразі не йдеться про примусове відключення електроенергії у житлових будинках, однак, щоб уникнути аварійних відключень, львів’янам варто економніше витрачати електроенергію - особливо у години пікових навантажень.

Під час апаратної наради з управлінцям Львова, 24 вересня, з проханням максимально інформувати львів’ян про необхідність економного споживання електрики до службовців звернувся перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.

«Спробуйте запустити серед населення інформацію, аби щодня з 8:00 до 11:00 ранку та з 19:00 до 22:00 вечора люди постарались максимально не вмикати додаткові електричні прилади, не перевантажувати мережі, аби не довелось сидіти без світла по кілька годин щоранку та щовечора», – заявив Синютка.

Керівник Львівських міських електромереж Ігор Гнатюк розповів, що на даний час управління вже підготувало 250 тис. оголошень з інформацією щодо економії електроенергії та можливими графіками відключень.

«Є прохання до начальників районних адміністрацій та директорів ЛКП допомогти розклеїти оголошення по місту. Можливо, це матиме ефект, бо з наступного понеділка ми вже готуємо мережі до можливого застосування графіків відключень», – повідомив Ігор Гнатюк.

Нагадаємо, на початку вересня Міністерство енергетики та вугільної промисловості України впровадило «Інструкцію про складання та застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання» з метою врегулювання балансу Об’єднаної енергетичної системи України.

Таким чином, аби застрахувати електромережі від перевантаження внаслідок порушення балансу між величиною виробленої електричної енергії та величиною потужності споживання міністерство видало розпорядження, згідно з яким у всіх регіонах України буде запроваджено графіки планових відключень споживачів від електромереж у пікові години навантаження: від 8:00 до 11:00 ранку та з 19:00 по 22:00 вечора, у разі значного перевантаження, будуть проводитись планові відключення споживачів від електромереж.

Необхідність відключень у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості пояснюють тим, що в Об'єднаній електроенергетичній системі України виник дефіцит палива та гідроресурсів, які впливають на виробництво електричної енергії, а саме через бойові дії на сході України призупинено роботу 80% вугільних шахт та обмеження постачання газу.

У міністерстві пояснюють, що така ситуація може призвести до порушення балансу між виробництвом електричної енергії та її споживанням, і, як наслідок, може розбалансувати роботу Об'єднаної енергетичної системи України в цілому та, відповідно, регіональних енергосистем.у галузі. 

Також, за інформацією міністерства, Львівщина належить до переліку понад 20 областей України, які вже перевищують граничні величини електроспоживання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук