Планові вимкнення світла на Львівщині повертаються. Такий крок енергетики пояснюють насамперед потребою економії.
Вірогідність перевищити ліміти електроенергії у цьому сезоні як ніколи висока, констатують обласні посадовці. Нині разом з енергетиками вже складають графіки, у які саме години та на який період містяни залишатимуться без світла. Утім, чиновники переконливо просять не створювати паніки.
«Планово будуть вимикати. Але це буде лише для того, щоб розвантажити електромережу. Такі планові вимкнення в нас уже бували», – розповів заступник голови Львівської ОДА Володимир Харчук.
Міська забудова 70-80-х років була розрахована на 5 кіловат навантаження на одну квартиру, пояснюють фахівці. Однак нині ці нормативи, м’яко кажучи, не актуальні. Очікують, що автоматика буде спрацьовувати дедалі частіше. Особливо в історичній частині міста.
«Якщо люди будуть перевантажувати цю мережу, то провід буде грітися і можлива пожежа», – розповів технічний директор ПАТ «Львівобленерго» Володимир Романишин.
Наразі перекоси у лімітах хочуть перекривати за рахунок великих підприємств. Утім, вже констатують: ті, що працюють на оборонний комплекс, матимуть безліміт.
Пересічні львів’яни не в захваті від того, що можуть залишитися без світла. Скажімо, пані Наталія живе в квартирі на вул. Окуневського, де немає газу. У неї електроплита і ще чимало побутових приладів, які працюють лише від світла. Вірити чуткам про планові вимкнення світла в місті не хоче до останнього.
«Їсти ми готуємо на електроплиті. Все в нас від електрики. Тому якщо будуть холодні батареї і не буде освітлення ми не зможемо ні приготувати їсти не зможемо навіть обігріти своїх дітей. Страшно, звичайно», – зазначила жінка.
А от інша львів’янка Юля добре пам’ятає лихі 90-ті, коли вимикали світло. Тоді, навчаючись у школі, при свічках провела не один вечір, готуючи домашні завдання. У 2014-му для своєї дитини таке мало уявляє. Утім, і війна прийшла неждано. Тож сірники та свічка напоготові. «Тоді я не задумувалася чому так. Вимикали – я думала, що нормально, мовляв, то така гра була. А тепер я не знаю, як з роботи прийти, щось приготувати. А діти...», – нарікає жінка.