Львів модернізуватиме очисні споруди у співпраці з польським урядовим фондом

На екофорумі у Львові підписали меморандум про співпрацю

СуспільствоОрися Шиян, 5 жовтня 2017, 11:51 682 2

5 жовтня на Екологічному форумі у Львові підписали меморандум про співпрацю між Львівською міськрадою, ЛМКП «Львівводоканал» та Національним фондом охорони довкілля і водного господарства Республіки Польща під патронатом Міністерства екології та природних ресурсів України. Співпраця полягає у розбудові і модернізації системи відведення та очистки стічних вод і залучення інвестицій у Львів, інформує прес-служба ЛМР.

Національний фонд Польщі допомагатиме готувати тендерну документацію на виконання багатоваріантної концепції розбудови та модернізації системи відведення і очищення стічних вод, писати грантові проекти. Меморандум передбачає також обмін досвідом та розроблення спільних проектів для залучення фондів із ЄС.

«У реконструкцію очисних споруд Варшави було інвестовано 500 млн євро. На реконструкцію очисних споруд Львова приблизно потрібно 200 млн євро. Україна таких грошей немає і жоден кредитор-інвестор таких грошей не дасть. Це означає, що Львову потрібні шляхи пошуку різних інвесторів як джерел фінансування», – пояснили у «Львівводоканалі».

Очисні споруди Львова впливають на довкілля, оскільки забрудений Західний Буг впадає у Віслу та басейн Балтійського моря. Тому така співпраця сприятиме покращенню екологічної ситуації у двох країнах.

«Цей намул, який ми отримуємо у результаті очистки стоків, ми плануємо переробляти і отримувати біогаз, щоб мати свою електроенергію. Проект, який ми сьогодні починаємо, стосується повної модернізації системи, яка дасть можливість мати очисні споруди на найвищому рівні, використовуючи найсучасніші технології», ‒ зазначив під час підписання Андрій Садовий.

Меморандум підписали голова Національного фонду охорони довкілля і водного середовища республіки Польща Казімєж Куйда, міський голова Львова Андрій Садовий, директор «Львівводоканал» Валентин Вольський та Міністерством екології та заступник міністра природних ресурсів України Микола Кузьо.

Фінансування проекту передбачає залучення ЄБРР, Європейського інвестиційного банку, Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), Німецького державного банку «Кредитна установа для відбудови» (KFW), а також національних екологічних фондів, внесків міста, власних коштів «Львівводоканал».

Нагадаємо, 5-6 жовтня у Львові за ініціативи Асоціації водоканалів України «Укрводоканалекологія» та за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів відбувається міжнародний екологічний форум «Вода та Енергія». Перший день форуму присвячений темам води і енергії, другий – переробці сміття. На ньому обговорюватимуть реформи в екологічному законодавстві, європейський досвід реорганізації ринку комунальних послуг, технологічні інновації у сфері охорони довкілля, політику заміщення традиційних енергоресурсів альтернативними джерелами енергії.

6 жовтня на форумі запрезентують успішні практики поводження з ТПВ, а французька компанія «Egis» представить проект будівництва сміттєпереробного заводу у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук