Львів отримав 300 млн грн від випуску муніципальних облігацій
Позикові гроші заплановано витратити на оновлення транспортної інфраструктури міста
Бюджет розвитку міста поповнився на 300 млн грн від випуску облігацій внутрішніх місцевих позик Львівської міської ради серії L. Кошти вже надійшли на казначейський рахунок, повідомили ZAXID.NET в департаменті фінансової політики ЛМР.
Згідно з публічною пропозицією, загальна кількість облігацій становила 300 тис. штук, вартість однієї – 1 тис. грн. Термін їхнього обігу становитиме п’ять років.
Відсоткова ставка за облігаціями є плаваючою та визначається для кожного відсоткового періоду із урахуванням облікової ставки Національного банку України, яка діятиме на дату початку відповідного відсоткового періоду, плюс маржа 2,5% річних. Для першого відсоткового періоду ставка – 8,5% річних.
Розміщенням облігацій Львівської міської ради серії L на фондовій біржі займався «Укргазбанк».
Це останній транш, який місто отримало від випуску облігацій чотирьох серій, кожна з яких становила 300 млн грн. У грудні 2019 року на рахунок бюджету розвитку надійшло 300 млн грн від випуску облігацій серії І, у червні 2020 року – від випуску облігацій серії J, у липні – від випуску серії К.
«Кошти від випуску облігацій внутрішніх місцевих позик спрямовуються для фінансування об'єктів транспортної інфраструктури, доріг та інженерних об'єктів на них, виготовлення проектно-кошторисної документації згідно з переліком, затвердженим ухвалою міської ради від 19.09.2019 №5429 зі змінами, внесеними до неї», – повідомила прес-служба ЛМР. У цьому переліку, зокрема витрати на капітальний ремонт частини вул. Пекарської, Личаківської, Хуторівки, реконструкцію пл. Двірцевої та інші об’єкти.
Нагадаємо, облігації місцевих позик – це цінні електронні папери які є інструментом залучення коштів для фінансування інвестиційних проектів. Випускати облігації зацікавлені міста, які потребують великих коштів для ремонтних чи будівельних робіт, але не мають змоги самостійно акумулювати їх в стислі терміни.
Їхньою перевагою є те, що обслуговування таких позик є дешевшим, ніж банківські кредити. Окрім того, банки неохоче кредитують інфраструктурні проекти через їх довгостроковий характер та високі кредитні ризики неповернення коштів.