Львів придбав вживані німецькі трамваї на 40% дешевше, ніж Запоріжжя

ЕкономікаІрина Рєвунова, 27 вересня 201819756
Берлінські трамваї у Львові (зліва) та в Запоріжжі (справа)

Львів та Запоріжжя придбали берлінські вживані трамваї однакової моделі, однак Львову такі трамваї обійшлися значно дешевше, ніж Запоріжжю. За один вагон моделі Tatra KT4DM з доставкою і переобладнанням Львів заплатив 42 тис. євро, а Запоріжжя – 68 тис. євро.

Нагадаємо, що цього року Львів купив 30 вживаних трамваїв у муніципальної транспортної компанії Берліна (BVG). Спочатку, за словами заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Андрія Білого, берлінський перевізник пропонував продати трамваї за 25 тис. євро за одиницю, однак в результаті перемовин ціну вдалося зменшити до 18 тис. євро. Ще 24 тис. євро коштували доставка (8 тис. євро), розмитнення, ПДВ, необхідне переобладнання, зокрема і заміна візків.

Берлінський трамвай Tatra KT4DM на маршруті №3 у Львові (фото Андрія Білого)

Таким чином один вагон обійшовся Львову в 42 тис. євро (1,39 млн грн за курсом валют станом на 27 вересня), а всі 30 трамваїв, за підрахунками ZAXID.NET, 1,26 млн євро, або ж 41,6 млн грн.

Водночас за інформацією офіційного видання Запорізької міськради «Запорізька січ», Запоріжжя придбало 12 таких же трамваїв за 27,25 млн грн, тобто по 2,25 млн грн за одиницю, що за курсом станом на 27 вересня становить близько 68 тис. євро за одиницю. До цієї суми входить також вартість доставки (яка може бути дещо вищою через більшу відстань від Берліна до Запоріжжя), розмитнення, сплата ПДВ і переобладнання під широку колію.

Берлінський трамвай Tatra KT4DM у Запоріжжі в новому розфарбуванні (фото «Першого запорізького»)

Цікаво й те, що Львів купував трамваї в берлінської компанії напряму, а Запоріжжя провело тендер у системі публічних закупівель ProZorro. Переможцем запорізького тендеру, у якому взяли учать лише дві компанії, стала фірма-посередник ТОВ «Торговий дім «Літан», запропонувавши за всі 12 трамваїв ціну, лише на 38 тис. грн меншу за конкурента.

Судячи з цих цифр, Львів заплатив за кожен трамвай на 26 тис. євро (859 тис. грн) або ж на 38% менше, ніж Запоріжжя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук