Львів розраховує на допомогу Франції у вирішенні проблем зі сміттям
Мінфін Франції може виділити грант на розробку документації для вирішення проблем з ТПВ у Львові
На розгляді в Міністерстві фінансів та економіки Франції перебуває заявка великої міжнародної компанії Egis щодо виділення грантових коштів на розробку проектної документації для комплексного вирішення проблем з ТПВ у Львові. Про це повідомив народний депутат України та радник міського голови Львова Сергій Кіраль під час обговорення на тему «Львів долучається до світової ініціативи «нуль відходів».
«Нам вдалося домовитися з Посольством Франції в України, яке підтримало нас. І сьогодні на розгляді в Міністерстві фінансів та економіки Франції перебуває заявка міжнародної компанії Egis, яка має досвід підготовки концепцій поводження з ТПВ, на грантові кошти для напрацювання та розробки цілого пакету проектної документації для комплексного вирішення проблем у Львові. І до кінця місяця має бути прийнято рішення. Ми сподіваємось, що воно буде позитивне, і тоді місто зможе заручитися досвідом та фаховими знаннями компанії для розробки стратегічних документів», – цитує Сергія Кіраля прес-служба Львівської міськради.
Він також відзначив, що процес співпраці із Францією проходить паралельно із процесом залучення коштів ЄІБ для рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва нового комплексу. Затягування цього процесу зумовлене, на його переконання, блокуванням уже понад рік заявки Львова Міністерством регіонального розвитку, що має політичні мотиви.
«Я хотів би закликати громадськість до підтримки міста і посилення тиску на тих, від кого сьогодні залежить прийняття рішення щодо спільного проекту з ЄІБ. Це Мінрегіонрозвитку, яке вже понад рік блокує рішення. Це притому, що місто розпочало цей процес ще в 2014 році», – зазначив нардеп.
За словами Сергія Кіраля, основна робота компанії Egis буде спрямована на оновлення проекту рекультивації Грибовицього сміттєзвалища, розробленого інститутом «Гірхімпром», та вивчення різних варіантів технологій переробки будівництва нового сучасного комплексу. «Тобто, це такий паралельний процес, який ми запускаємо з допомогою Посольства Франції. Громадськість і місто можуть бути в ньому активним учасником», – додав Сергій Кіраль.
Нагадаємо, Львів долучився до світової ініціативи «нуль відходів (zero waste)»: у місті стартує розробка стратегії поводження з ТПВ на 2017-2022 роки. До процесу залучають міжнародних експертів, а також фахівців із міст-партнерів. Долучитись до розробки стратегії запрошують і громадських активістів та всіх охочих.