Львів приєднався до світової ініціативи «нуль відходів»

Головні новини Львова 11.01Юрій Герун, 11 січня 2017, 17:01 910 1

Львів приєднався до світової ініціативи «zero waste» («нуль відходів») і починає розробляти стратегію поводження з побутовим сміттям. Кінцева мета – через 5 років відправляти на вторинну переробку 30% сміття.

Зараз кожен львів’янин залишає після себе 280 кг відходів на рік. Лише 3% від усієї сміттєвої маси йде на переробку.

«Є градація, яка визначається згідно із "zero waste". Ми хочемо кожен з п'яти блоків – використання, перетворення в енергію, захоронення, сортування – наповнити конкретними діями на міському рівні», – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

У міськраді розроблятимуть стратегію спільно з громадськими активістами та з допомогою іноземних експертів. За основу братимуть європейський та світовий досвід поводження з відходами, де пріоритетними є зменшення кількості відходів, їх сортування та переробка. У перспективі сміття має йти на повторне використання та перетворюватись на енергію.

«Деякі результати – вражаючі. Наприклад, після того, як місто Массачусетс заборонило викидати органічні рештки, розвинулася низка різних бізнесів і важливість соціальних ініціатив стала видимою для оточуючих», – зазначила консультант з питань сталого розвитку Ірина Миронова.

Нагадаємо, сьогодні, 11 січня, львів’ян запрошують на 17:30 до Центру міської історії (вул. Богомольця, 6 (конференц-зал)), аби разом обговорити стратегію поводження зі сміттям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук