Вулиця Вітовського і найскладніше у Львові перехрестя
Суспільство

Вулиця Вітовського і найскладніше у Львові перехрестя

Що зміниться після реконструкції. FAQ

Катерина Родак, 28 липня 11
фото ZAXID.NET

Реконструкцію вулиці Вітовського у Львові обговорюють уже більше чотирьох років. Перший розроблений у 2016 році проект цієї вулиці виявився невдалим. Тепер ЛКП «Львівавтодор» розробив ескіз, за яким проектують вул. Вітовського та найскладніше у Львові перехрестя Сахарова–Героїв Майдану–Коперника–Нечуя-Левицького, який львівська мерія винесла на обговорення.

Загальна протяжність вулиці Вітовського – близько кілометра, вона простягається від площі Франка до перехрестя з вул. Сахарова. Основна мета – зробити і вулицю, і перехрестя максимально безпечними для всіх учасників дорожнього руху і збільшити пропускну здатність транспортної розв’язки.

Як саме зміниться вулиця Вітовського? І що там з бруківкою?

Зараз на вулиці Вітовського є півтори смуги у кожну сторону для автомобілів та трамваїв. За словами заступника директора департаменту ЖКГ Львівської міської ради Андрія Білого, після реконструкції на вулиці буде три смуги: дві для автомобілів і одна виділена – для трамваїв. При цьому ширину проїжджої частини змінювати не будуть.

Біля Парку культури вулиця буде вигинатися у бік підпірної стінки цитадельної гори. Площа перед стіною зараз фактично не використовується, тому ще раніше детальним планом цієї території тут передбачили дорогу. Натомість безпосередньо перед входом у парк з’явиться більше місця для відновлення Пелчинського ставу, від ідеї якого у львівській мерії так і не відмовились.

Біля Парку культури вул. Вітовського вигнуть у сторону цитадельської гори

Планується, що на проїзній частині для автомобілів буде асфальтоване покриття. Натомість ту частину дороги, де буде прокладена колія, замостять бруківкою. За схожим принципом у Львові змінюють покриття на вул. Шевченка. Трамвайні зупинки залишаться біля головного входу у Парк культури, однак їх зроблять острівними, тобто облаштують безпосередньо на дорозі.

Під час реконструкції вулиці облаштують велодоріжку, яка біля площі Франка буде переходити на вул. Зарицьких.

Сірим на схемі позначено проїжджу частину для автомобілів, помаранчевим – смуги громадського транспорту, рожевим – велосмуги

А місця для паркування будуть?

Наразі планується облаштувати 40 паркомісць в зонах між деревами біля площі Франка. Більше паркомісць поки не передбачено.

А що з деревами?

Вулиця Вітовського вважається унікальною завдяки великій кількості вічнозелених дерев – ялин, що ростуть зі сторони управління СБУ. За інформацією управління екології ЛМР, загалом на вул. Вітовського росте понад 130 дерев, в основному – це ясени та ялини, є ще кілька лип, каштанів та кленів. Більшість дерев – віком 50-60 років і перебувають у задовільному стані. Однак є значна частина дерев, які всохли або є сильно пошкодженими. За словами Андрія Білого, під час реконструкції вулиці будуть намагатися врятувати максимум дерев, однак частину доведеться зрізати, щоб прокласти комунікації. Після завершення робіт на їх місці висадять нові.

Віковий каштан на вул. Вітовського збережуть

Цікаво, що аби зберегти віковий гіркокаштан біля цитадельної гори, проектантам довелось дещо віддалити від нього розміщення трамвайної зупинки. Це дерево попри свій вік перебуває у хорошому стані і наразі йому нічого не загрожує.

На перехресті Вітовського–Сахарова буде кільце?

ЛКП «Львівавтодор» готуючи ескізний проект цього перехрестя опрацювало понад 15 варіантів його реконструкції. За словами Андрія Білого, облаштування кільця забрало би пішохідну зону перед Lem Station, тому зупинились з варіантом організації руху без кільця.

Перехрестя Вітовського-Сахарова-Героїв Майдану-Коперника-Нечуя-Левицького

Щоб зменшити навантаження і хаос на перехресті, планується внести кілька суттєвих змін в організацію руху. По-перше, на вул. Героїв Майдану на під’їзді до перехрестя частково організують лівосторонній рух. Це виглядатиме таким чином: вулицю розділять на дві частини, при цьому автомобілі заїжджатимуть на перехрестя з лівої частини дороги, а назад повертатимуться з правої. Далі обидві частини вулиці перетнуться і переходитимуть у спільну дорогу. Така організація руху дозволить автомобілям одночасно їхати з вул. Героїв Майдану на Коперника і з вул. Лукіяновича (паралельна Коперника) на вул. Героїв Майдану.

Ще однією проблемою цього перехрестя є те, що машини їдуть з Коперника на вул. Героїв Майдану, блокуючи рух з інших напрямків. Після реконструкції з вул. Коперника не можна буде повернути наліво, і тому на вул. Героїв Майдану треба буде їхати через вул. Грабовського та вул. Лукіяновича. Це має суттєво покращити пропускну здатність цієї розв’язки.

Схема організації руху після реконструкції перехрестя

Також планується, що трамваї зможуть повертати з вул. Сахарова через вул. Нечуя-Левицького на вул. Київську. Світлофори на перехресті будуть регулювати рух таким чином, щоб надавати пріоритет громадському транспорту. Окрім того, на перехресті облаштують велодоріжки.

А що там з Пелчинським ставом?

Ідея відновлення Пелчинського ставу біля Парку культури активно обговорюється у Львові уже кілька років. Спочатку планувалось, що став відновлять у межах реконструкції вул. Вітовського, однак згодом з’явилась ідея розділити ці два проекти.

Вигин вул. Вітовського у сторону підпірної стінки біля Парку культури якраз і дозволить отримати достатньо місця, щоб у майбутньому облаштувати став.

Коли це все почнуть робити?

За словами Білого, орієнтовно за півроку підрядник завершить проект реконструкції вул. Вітовського. Планується, що перехрестя Вітовського–Сахарова реконструюють паралельно з вул. Бандери наступного року, а вже після цього стартують роботи на вул. Вітовського.

«Тоді третій трамвайний маршрут трамваю після завершення вул. Бандери зможе курсувати з вул. Княгині Ольги на вокзал, а кому потрібно до центру – він зможе на вул. Київській пересісти на трамвай №2. Це дозволить не скасовувати третій трамвайний маршрут на час ремонту Вітовського, бо цей маршрут є дуже важливим», – пояснив Білий.

За його словами, поки проект реконструкції вул. Вітовського ще розробляється, він може зазнати змін. Побажання щодо проекту реконструкції вулиці можна залишати на YouTube-каналі Андрія Білого.

Нагадаємо, що у 2016 році ДП «Львівдіпрокомунбуд» розробив проект реконструкції вул. Вітовського. У проекті планувалося перекласти трамвайні колії так, щоб вони неодноразово перетинали автомобільну смугу. Це викликало критику активістів, які наголошували на небезпеці ДТП через таке проектування. Тому мерія відмовилась реалізовувати цей проект і почала напрацьовувати новий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук