Новий етап реконструкції вул. Шевченка: куди дінеться бруківка і де буде нова автостанція
Блог заступника директора депаратменту ЖКГ Львівської міськради
Інші блоги автора
- Хто знищив львівський автобусний завод і що буде на його місці 3 вер 2021, 13:36
- Місто не може розвиватись без якісного громадського транспорту 25 серп 2021, 12:28
- Звільнення керівників комунальних підприємств у Львові. Що відбувається? 19 серп 2021, 11:33
Вулиця Шевченка є однією з семи магістральних вулиць Львова, які сполучають об’їзну дорогу з центром міста. Ця вулиця є одним з двох шляхів в центр міста для мешканців Левандівки, Рясного та північно-західних районів області незалежно чи ви їдете в громадському транспорті, в авто, велосипедом чи йдете пішки.
Реконструкцію вулиці Шевченка розпочали в січні цього року, проектом передбачено заміну всіх інженерних мереж, а також концептуальна зміна дорожньої частини. Вулиця Шевченка, не зважаючи на свою функцію магістралі, має найвужче місце шириною 18 метрів між будинками, тому дебати щодо кількості смуг і правильності їх призначень відбувалися більше чотирьох років. І більше року витратили на те, щоб фіналізувати концепцію дорожньої частини та розробити ескіз вулиці, який став основою для розробки проектної документації. Але проектна організація внесла деякі зміни в ескіз.
Одна з найбільш дискусійних тем у Львові є тип покриття дороги. Бруківка чи асфальт? На вулиці Шевченка буде комбінація цих матеріалів: колія буде в мозайці та бруківці, слоти для паркування – в грубій бруківці, а автомобільні смуги та велоінфраструктура – в асфальті.
Зараз активні роботи тривають на ділянці, де облаштовується квазікільце на вулицях Шевченка – Левандівська – Залізнична та розпочався демонтаж трамвайної колії на ділянці від церкви Анни до вул. Ярослава Мудрого. І ще до кінця 2020 року плануємо розпочати третій етап реконструкції вулиці Шевченка на ділянці від вулиці Пстрака до Залізничної.
Про хід робіт та поточні питання навколо ремонту вулиці Шевченка детально можна оглянути у відео:
Зараз, зокрема, розглядається можливість облаштування приміської автостанції всередині квазікільця. Виконавчий комітет Львівської міської ради скасував містобудівні умови та обмеження на будівництво автомийки, була ідея облаштувати громадській простір на цьому місці. Однак ми з колегами дійшли спільної думки, що ця ділянка має надзвичайно гарне логістичне розташування для автостанції на заміну колишній АС-4. Бо Це 15-20 хвилин пішки до центру, 15 хвилин пішки до залізничного вокзалу або ж можна обрати наступний найзручніший маршрут міського транспорту.
Нагадаю, ремонт вулиці Шевченка ми розпочали з організації квазікільця із світлофорним регулюванням на вулицях Шевченка – Левандівській – Залізничній. Це дуже важливий вузол для транспортної розв’язки, зокрема відкривається можливість об’їзду центру при русі з Левандівки та спрощується об’їзд центру через вулицю Єрошенка, що є фактично виконанням рішень Генерального плану Львова. Також цей проект забезпечить пріоритет та відсутність заторів для громадського транспорту в напрямку від Рясного до центру, а також усуне затримку трамвая при русі в напрямку від центру автомобілями, що чекають на поворот на вул. Левандівську.