Львівська мерія хоче розірвати договір оренди спортивного комплексу

Головні новини за 29 липняІрина Ващишин, 29 липня 2014, 18:58 1641 0

Львівська міська рада намагається повернути у власність громади спортивний комплекс «Сокіл». Зараз він перебуває в оренді у футбольного клубу «Львів».

Управління комунального майна через суд цей договір найму хоче розірвати, оскільки за час оренди стадіон і будівлі довкола нього, за словами юристів управління, перетворились на руїни. Мерія ж переконана: цей спортивний комплекс має залишатись тренувальною базою і його треба врятувати.

Суди у цій справі тривають вже рік. Зараз позов міськради до ФК «Львів» розглядають в Апеляційному господарському суді. Перед початком засідання під будівлю суду прийшли спортсмени із кількох міських секцій.

«Прийшли спортивні секції для того, щоб привернути увагу громади міста до цієї проблеми, яка виникла зі спортивним комплексом «Сокіл». Місто має бажання повернути його в комунальну власність, для того, щоб спортивні організації мали можливість займатись і розвиватись там», - розповіла організатор акції, керівник громадської організації «Ідеї молоді» Соломія Басараб.

В оренді спортивний комплекс «Сокіл» перебуває ще з 2009 року. Договір тоді укладали на 10 років. Але вже у 2012 році фахівці управління комунального майна переконались: орендарі комплекс зруйнували.

«У 2012 році під час позапланової перевірки з виходом на місце було з'ясовано, що більша частина приміщень, які передано в оренду, демонтовані, тобто фізично знищені і їх немає. До решти інших приміщень був відсутній доступ, працівники управління не змогли їх обстежити. Представники футбольного клубу «Львів» відмовились надати ключі, посилаючись на те, що їх немає. Тому у цьому випадку має місце істотне і грубе порушення укладеного між сторонами договору оренди», - повідомив провідний спеціаліст юридичного відділу управління комунального майна Львова Віталій Крикус.

Тим часом президент обласної Асоціації жіночого футболу Ірина Ванат із ностальгією згадує кінець 90-их років. Тоді, за її словами, на Соколі відбувались не лише тренування команд, а й міжнародні турніри. Зараз про це не може бути й мови: «Спортзал в напіваварійному стані, дах протікає, що пов'язано з металом - його розікрали. Поле доведене, порівняно з його початковим станом, до краху. І це настільки мене обурило».

На стадіоні «Сокіл» тренери дитячої футбольної школи про розвиток спорткомплексу теж не говорять, але запевняють: намагаються його рятувати, як тільки можуть.

«Дах ми своїми силами перекривали, щоб не протікав, приміщення в належному санітарному стані теж підтримуємо. Футбольне поле утримуєм, бо це основне, що нас цікавить. Територію стадіону впорядковуємо теж силами наших тренерів», - запевнив старший тренер дитячої спортивної футбольної школи Ярослав Лемех.

Та все ж поміж львівських спортсменів вже давно ширяться чутки: «Сокіл» орендарі перетворять на готельно-розважальний заклад. А от про кубки і медалі там вже й не згадують.

«Ніхто ж не знає імена чемпіонів світу, а в нас їх понад 20 живе у Львові, чинних чемпіонів світу, Європи з різних видів спорту. Вони не мають, де займатись. Тому цей об'єкт потрібен громаді, потрібен спортовцям.А не черговий якийсь готельний бедлам», - наголосив керівник туристично-спортивного клубу "Манівці" Тарас Білошицький.

Тим часом в апеляційному господарському суді слухання щодо розірвання договору оренди відклали на тиждень. За цей час управління комунального майна має долучити до справи додаткові докази порушення угоди футбольним клубом «Львів». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук