Львівська мерія поновить вивіз сміття на Грибовицьке сміттєзвалище

Проблемні ділянки сміттєзвалища укріплюватимуть тюками з новим сміттям

Львівська мерія поновить вивіз сміття на Грибовицьке сміттєзвалище
Вивіз сміття на Грибовицьке сміттєзвалище був припинений в кінці травня

Львівська мерія має намір поновити вивіз сміття на Грибовицьке смітєзвалище. Про це 19 липня на прес-конференції начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець. За його словами, вивіз і складування сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі може бути відновлене уже з вересня.

Для поновлення вивозу сміття на Грибовицький полігон львівська мерія планує облаштувати спеціальний майданчик, де сміття спресовуватимуть у т. зв. «сміттєвий камінь» – великі тюки об’ємом в 1 м3. За словами Юрія Гольця, це дозволить у шість разів зменшити загальний об’єм відходів.

«Сміття попередньо сортовуватиметься на грубше, яке може використовуватися повторно, до прикладу, металеві та дерев’яні вироби, та побутове, яке піде під прес. З нього формуватимуть сміттєві камені, які ще називають тюками. Для цього буде закуплений спеціальний 200-тонний прес. У об’ємі 1м3, тобто в одному тюці буде тонна сміття. Зараз тонна сміття займає об’єм  6,06 м3», - розповів начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець.

До слова, він зазначив, що щодня Львів продукує 500 тон сміття, яке будуть сортувати та вивозити у тюках на Грибовицьке сміттєзвалище. Тобто потреби транспортувати його на інші полігони не буде.

Cміттєвим каменем заповнюватимуть та укріплюватимуть місця можливих зсувів на сміттєзвалищі. Це допоможе стабілізувати рухомі ділянки полігону, з чого розпочнуться рекультиваційні роботи в Грибовичах. На ці роботи міськрада уже виділила 10 млн грн.

«Рекультивація можлива тільки після того, коли буде стабілізовано тіло полігону. На сьогодні у нас є висновок Львівської Політехніки, де вказано, на які ділянки варто звертати увагу при стабілізації. Зараз та частина, де був обрив ТПВ, є рухомою.  Щоб мати гарантію, що сміття не рухатиметься далі, спершу треба укріпити схили. Інші ділянки сміттєзвалища засипатимуться землею», - додав Голець.

22 липня Львівська міськрада очікує отримати проектні рішення від ВАТ «Гірхімпром» по стабілізації полігону, які нададуть можливість розпочати роботи.  Загальна вартість проекту буде відома після того, як він пройде необхідну експертизу.

За словами Юрія Гольця, роботи з розроблення карти стабілізації полігону мають розпочатися у серпні, а вже у вересні на Грибоцькому сміттєзвалищі можуть з’явитися перші тюки. Чиновник додає, що за розрахунками ВАТ «Гімхімпром» процес стабілізації триватиме не менше двох років.

«Сміття для каменю ми плануємо сортувати та переробляти у Львові. Попередньо уже є ділянка, де це відбуватиметься, однак цієї інформації ми наразі не оголошуємо», - додає Голець.

Нагадаємо, що Грибовицьке сміттєзвалище закрили для прийому сміття з кінця травня, коли там сталася пожежа і масштабний зсув сміття, внаслідок чого загинули чотири людини. Зараз сміття зі Львова вивозять на кілька різних полігонів ТПВ на території області, а також на сміттєспалювальний завод до Києва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук