Львівська міськрада виділила ₴4,2 млн на підтримку сімей бійців АТО

Більш ніж половину суми спрямують на закупівлю житла для 16 таких сімей

ЕкономікаЮлія Лавришин, 1 грудня 2016, 14:13 365 0

У четвер, 1 грудня, Львівська міська рада з бюджету на поточний рік виділила 4,2 млн грн на підтримку сімей учасників АТО. З цієї суми 2,32 млн грн витратять на дофінансування закупівлі квартир для 16 сімей учасиків АТО. Таке рішення підтримали 53 депутати ЛМР на пленарному засіданні сесії.

Виділені гроші розподілять за чотирма статтями витрат. 100 тис. грн спрямують на забезпечення тимчасовим безоплатним житлом учасників АТО, які приїхали до Львова. 1,18 млн грн – на компенсацію реабілітації або санаторно-курортного лікування учасиків АТО, які отримали інвалідність. 600 тис. грн – на надання одноразової матеріальної допомоги до Дня святого Миколая дітям, які не досягли 23 років, загиблих або зниклих безвісти учасників АТО. Найбільшу статтю витрат – 2,32 млн грн – скерують на дофінансування закупівлі квартир для родин учасників АТО.

За словами заступниці начальника управління соціального захисту ЛМР Лесі Дронь, ці гроші вдалось зекономити із виділеної на оздоровлення дітей учасників АТО суми.

«Нам вдалось зекономити частину грошей на оздоровлення дітей учасників АТО – комусь, наприклад, швидше виповнилось 18 років, хтось не звернувся по допомогу. Ми вирішили освоїти ці гроші, спрямувавши їх на користь тих же сімей учасників АТО у вигляді інших статей витрат», – пояснила Леся Дронь.

Як розповіла Леся Дронь, 2,32 млн грн додадуть до виділених з державного бюджету 15,36 млн грн та спрямують на закупівлю квартир для 16 сімей учасників АТО. Зокрема для 11 сімей загиблих учасників АТО та для 5 сімей інвалідів ІІ групи. Метраж і кошти для кожної сім'ї розрахують за передбаченою Кабміном формулою.

«На одного члена сім'ї передбачено 13,65 м2 та ще 35,22 м2 – на сім'ю в цілому, – пояснила чиновниця. – Тобто, якщо йдеться про маму з дитиною, то для них метраж 13,65 помножать на два та додатуть ще 35,22 м2. Тож вони отримають квартиру площею 62,52 м2. Якщо членів сім'ї більше, то на кожного до цього метражу додадуть ще по 13,65 м2. Якщо хтось з членів сім'ї має інвалідність, то додадуть ще 10 м2».

Також, за словами Лесі Дронь, ці сім'ї зможуть впродовж року з моменту отримання коштів самостійно шукати собі житло.

«Ці гроші будуть скеровані на спеціальні рахунки сімей. З цих рахунків не можна буде зняти готівку або ж витратити їх на оплату товарів в магазинах. Їх можна буде лише відправити на рахунок власника квартири в межах договору купівлі-продажу. Квартири не нав'язуватиме влада, а родини самі їх обиратимуть», – додала вона.

На пошук та купівлю житла у сімей буде цілий рік з моменту їх надходження на рахунок. Тобто до грудня 2017 року.

Як повідомляв ZAXID.NET, у 2015 році 19 родинам учасників АТО придбали квартири у Львові. Житло отримали 14 сімей загиблих учасників АТО, 3 сім'ї військовослужбовців, що втратили функціональні можливості, а також 2 сім'ї інвалідів війни. З держбюджету на це виділили майже 16 млн грн, з міського – майже 2,6 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук