Львівська облрада ухвалила бюджет Львівщини на наступний рік

Доходи та видатки зростуть на 18% у порівнянні із 2017 роком

Головні новини Львова 21.12Юлія Поліковська, 21 грудня 2017, 13:04 387 0

Депутати Львівської облради у четвер, 21 грудня, ухвалили бюджет області на 2018 рік із доходами на рівні 17,5 млрд грн та видатками на рівні 17,7 млрд грн, що на 18% більше у порівнянні із бюджетом Львівщини 2017 року. За бюджет проголосували 60 депутатів.

Доходи загального фонду бюджету затвердили на рівні 15 млрд грн, доходи спеціального фонду – 2,4 млрд грн, у тому числі бюджету розвитку – 174,7 млн грн.

Видатки загального фонду бюджету затвердили на рівні 14,949 млрд грн, видатки спеціального фонду – 2,779 млрд грн, у тому числі бюджету розвитку – 419,68 млн грн.

За інформацією директора департаменту фінансів Львівської ОДА Олега Демківа, структуру доходів обласного бюджету на 2018 рік складуть: податки і збори – 22%, освітня субвенція – 2%, медична субвенція – 10%, додаткова дотація – 5% та соціальні субвенції – 61%.

Фінансування обласних програм

Він повідомив, що заплановане надходження податків і зборів на рівні 3,828 млрд грн. При цьому надходження одного з основних податків – на доходи фізосіб – мають зрости на 26%.

За інформацією Олега Демків, у наступному році до обласного бюджету будуть зараховувати 5% від рентної плати за видобутоку нафти та газу з розподілом між обласним, районними та місцевими бюджетами. Внаслідок цього надходження від рентної плати до обласного бюджету зростуть на 24 млн грн.

Проте норматив зарахування екологічного податку буде зменшений із 55% до 35%, що призведе до зменшення відповідних надходжень на 30 млн грн.

Новації обласного бюджету 2018 року

Олег Демків повідомив, що у наступному році буде продовжено дію експерименту із зарахування понад 50% від перевиконання плану щодо збору митних платежів і скерування цих коштів на ремонти доріг в області. Якщо цього року в області очікують 1,1 млрд грн з цього джерела, то на наступний рік запланували ріст надходжень на 50%. Крім цього, у зв’язку із започаткуванням роботи Дорожнього фонду в область надійде субвенція у 583 млн грн для ремонту доріг.

Очікувані зміни щодо надходженнь з держбюджету

Також керівник департаменту фінансів повідомив, що змінено принцип формування дотацій з держбюджету на освіту та медицину. За базу для обрахунку взяли індекс податкоспроможності територій, а не фактичні видатки цих галузей. Завдяки високої податкоспроможності Львівщина отримає у наступному році майже на 100 млн грн. більше цієї дотації.
Дотація на виплату матеріальної допомоги зросте на 18%, тим часом дотація на оплату пільгового проїзду у транспорті – лише на 4%.

Структура видатків бюджету Львівщини на 2018 рік

На реалізацію обласних програм на Львівщині в 2018 році передбачили – 1,37 млрд грн.

«Ми заклали рекордну суму бюджету розвитку, 147 млн грн. Крім цього, закладено баланс у розподілі видатків на райони і міста та на обласні комунальні установи і з бюджету розвитку, і з Держфонду регіонального розвитку», – акцентував голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук