Львівська облрада виділить 400 тис. грн на реформування комунальних газет

ЕкономікаІрина Рєвунова, 15 грудня 20153711
Львівська облрада виділить 400 тис. грн на реформування комунальних газет

У 2016 році Львівська обладміністрація спільно з облрадою планують профінансувати перетворення комунальних газет на приватні. 

У листопаді 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ, який передбачає, що органи влади та місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації. Закон дає комунальним виданням три роки на реформування і містить пункт про державну підтримку реформованих друкованих ЗМІ. 

Як розповіла ZAXID.NET директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської ОДА Галина Гречин, облдержадміністрація планує провести конкурс бізнес-планів з реорганізації комунального ЗМІ в приватне чи спільної власності. 

За її словами, бізнес-план може передбачати як перетворення газети на інтернет-видання та створення сайту, так і модернізацію техніки в редакціях друкованих ЗМІ, аби вони могли продовжити роботу.

На цей конкурс ЛОДА хоче виділити 400 тис. грн, однак обласний бюджет поки не сформований, тому остаточної суми, яку отримають ЗМІ на реформування, ще не визначили. Кошти мають бути витрачені на проведення конкурсу та призовий фонд, який видання-переможці зможуть використати на модернізацію.

Якщо обласний бюджет буде затверджений в січні, то вже в лютому-березні будуть сформовані умови конкурсу, а прийом заявок розпочнеться в квітні. У серпні-вересні ЛОДА планує оголосити переможців та профінансувати їхні бізнес-проекти.

За інформацією департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської ОДА, наразі на Львівщині діють 29 комунальних друкованих ЗМІ, у яких працюють близько 300 співробітників. «Серед них уже є такі видання, які готові розвиватися. Вважаємо, що районна преса має залишитись і розвиватись. Особливо це важливо в контексті децентралізації: якщо будуть спроможні територіальні громади, то їм буде потрібна незалежна преса», – зазначила Галина Гречин.

Вона додала, що в конкурсі зможуть взяти участь як районні, так і міські газети, зокрема й львівська «Ратуша».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук