Львівська облрада закликала мешканців області не бойкотувати вивіз сміття зі Львова

СуспільствоН.Т., 7 червня 20166840
Львівська облрада закликала мешканців області не бойкотувати вивіз сміття зі Львова

Львівська облрада закликала міські та районні ради області розглянути можливість тимчасового прийому сміття зі Львова. Таке рішення депутати ЛОР прийняли під час сесії облради 7 червня.

Депутати облради також звернулися до Кабінету міністрів та Верховної Ради із проханням виділити 60 млн грн на ліквідацію катастрофи у Грибовичах. Окрім того вони закликали президента визнати Грибовицьке сміттєзвалище зоною надзвичайної екологічної ситуації.

«Ми рекомендуємо Львівській міськраді здійснити повну рекультивацію міського сміттєзвалища протягом 2016-2020 років. Ми підтримуємо вимоги, зазначені в рішеннях Грибовицької та Малехівської сільських рад – нагадую, вони прийняли рішення про закриття цього сміттєзвалища. Також ми пропонуємо звернутися до районних та міських рад Львівської області з проханням розглянути можливість тимчасового розміщення на відповідних місцевих полігонах твердих побутових відходів зі Львова», – розповів під час обговорення заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.

Він також уточнив, що ЛОР рекомендує Львівській міськраді запропонувати компенсацію тим місцевим радам, які погодяться приймати сміття зі Львова.

Під час обговорення цього питання депутат від НРУ Богдан Гагалюк повідомив, що Бузька міськрада сьогодні, 7 червня, під час сесії прийняла рішення про тимчасовий прийом сміття зі Львова. Втім, там дозволили привозити на місцеве сміттєзвалище не більше 5 автомобілів на добу. За словами депутата, місцева громада невдоволена вивозом сміття зі Львова, а тому там можливі протести. Подібне рішення цього дня під час позачергової сесії прийняла й Сокальська міськрада.

Під час обговорення цього питання у Львівській облраді депутати виключили з проекту рішення пункт про звернення до Міністерства оборони. Спершу вони хотіли звернутися до Міноборони з проханням виділити на Яворівському військовому полігоні ділянку для тимчасового збору сміття зі Львова. Однак під час обговорення депутати проголосували за виключення цього пункту, оскільки облаштування сміттєзвалища «ускладнить інтеграцію до НАТО».

Зазначимо, що Яворівський полігон є одним із п'яти можливих варіантів розміщення нового сміттєзвалища та побудови сміттєперероблювального заводу.

Як пояснила ZAXID.NET заступник голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ірина Маруняк, у середу, 8 червня, спільна комісія міськради та облдержадміністрації визначатиметься із вибором конкретної ділянки. Після того, як комісія з п'яти ділянок вибере одну, депутати Львівської облради мають проголосувати за її виділення під сміттєзвалище. Уже після цього там облаштують тимчасовий збір сміття зі Львова і припинять вивіз сміття з міста до сміттєзвалищ в області.

Нагадаємо, сьогодні вранці міський голова Львова Андрій Садовий також звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про оголошення міста Львова та двох сіл навколо сміттєзвалища (Малехів і Грибовичі) зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук