Садовий просить президента оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації

СуспільствоЯ.І., 7 червня 201651891
Садовий просить президента оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації
фото ДСНС
Пошукові роботи на Грибовицьковому сміттєзвалищі припинили через загрозу нових зсувів. Сміття зі Львова вивозять на інші полігони ТПВ

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про оголошення міста Львова та двох сіл навколо сміттєзвалища (Малехів і Грибовичі) зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Своє звернення Андрій Садовий обґрунтовує Законом України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації» відповідно до якого такий статус отримують території, де існує «загроза життю та здоров'ю великої кількості людей або заподіяння значної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам чи навколишньому природному середовищу внаслідок надмірного забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів».

«На сьогодні ми маємо дві головні проблеми. Перша – це ситуація на самому полігоні. Є загроза повторного зсуву і відповідно загроза для водойм з інфільтратами. Ми укріпили дамбу і тимчасово стабілізували ситуацію, але потенційна загроза для самої водойми і навколишніх сіл зберігається. Друга проблема – це вивіз сміття зі Львова. Тимчасово ми вирішили проблему і вивозимо сміття в інші міста області. Але це, наголошую, тимчасове рішення. Є громади, які з розумінням ставляться до проблеми Львова, а є такі, де одразу включаються політичні впливи. Стоїть питання про безпеку понад 700-тисячного міста. Ми отримали цей полігон у спадок від СРСР. Ми маємо чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потребуємо допомоги з боку держави» – йдеться у зверненні Андрія Садового.

Мер Львова також зазначив, що зараз необхідно вирішити три головні завдання. Перше – знаходження місця для вивезення сміття зі Львова та усунення екологічної загрози для міста.

Друге – пришвидшення процедури погодження з боку Мінрегіонбуду проекту співпраці з Європейським інвестиційним банком з питань рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва заводу глибинної переробки сміття. Відповідний документ уже два місяці перебуває на погодженні в Кабміні і Львів має шанс стати першим українським містом, яке вирішить питання сміття за європейськими стандартами.

І третє – об’єктивне розслідування усіх обставин пожежі. «Є всі ознаки зумисного підпалу полігону, який призвів до смерті людей і екологічної загрози», – додав мер Львова. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук