Львівська поліція скасувала поновлення на посаді свого люстрованого працівника

СуспільствоНазарій Тузяк, 11 грудня 20178020
Поновлений у вересні на посаді керівника слідчого управління поліції Сергій Вучкан знову залишився без роботи

Львівська поліція скасувала повернення на посаду люстрованого керівника слідчого управління Сергія Вучкана. Юристам Нацполіції вдалося оскаржити постанову Львівського окружного адмінсуду, який у вересні 2017 року поновив Сергія Вучкана на старій посаді.

В оприлюдненій 8 грудня постанові Львівського апеляційного адмінсуду вказано, що звільнення Сергія Вучкана було законним, а статус учасника АТО, який мав вберегти його від заборони займати керівні посади в правоохоронних органах, отриманий ним надто пізно.

«Сергій Вучкан як заступник керівника територіального органу МВС підлягав люстрації, згідно з нормами закону «Про очищення влади», які категорично вказують на звільнення таких осіб впродовж 10-денного терміну, незалежно від того, чи є вони учасниками бойових дій. На погляд колегії суддів, відповідач не мав можливості не застосовувати вказану норму чи відтермінувати її, тобто відтермінувати звільнення Сергія Вучкана, оскільки це було б невиконанням Закону України "Про очищення влади"», – йдеться у постанові Львівського апеляційного адмінсуду.

Цікаво, що суд першої інстанції у вересні 2017 року поновив Сергія Вучкана на старій посаді, оскільки той місяць пробув у зоні АТО. І хоч на час видачі наказу про звільнення Сергій Вучкан ще не отримав статус учасники бойових дій, суд вирішив стати на його бік і визнав рішення Нацполіції про його звільнення незаконним.

Звільнили ж Сергія Вучкана ще у жовтні 2014 року – він став одним із трьох заступників начальника львівської поліції, які потрапили під дію закону про очищення влади. З інших двох ще Сергій Маруняк спробував поновитися на посаді, однак через кілька місяців після поданого позову відмовився від цього наміру. Третій заступник начальника львівської поліції Андрій Карпінець, не чекаючи наказу про звільнення, заздалегідь написав рапорт на звільнення і пішов на пенсію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук