Львівська учениця винайшла спосіб позбутися неприємного запаху в місті

Зі своїм винаходом Єлизавета Подкопаєва перемогла на міжнародній науковій олімпіаді

СуспільствоН.Т., 28 квітня 201638752
Єлизавета Подкопаєва

Учениця Львівського технологічного ліцею Єлизавета Подкопаєва винайшла спосіб позбутися неприємного запаху у місті. Проект 17-річної дівчини відзначили золотою медаллю на міжнародній науковій олімпіаді у Тбілісі, повідомляє «Радіо Свобода».

«Я думала, як можна уникнути цієї проблеми, дивилась в інтернеті, як промивали робітники імпульсом так само, чистою водою з труби, сильним потоком. Ми робили великий патентний пошук, понад 300 патентів знайдено, різних систем. Чому вони не використовуються, бо потребують повної реконструкції всієї каналізації, різких ухилів, а це затратно. Метою моєї роботи є повна автоматичність і дешевизна пристрою», – розповіла Єлизавета Подкопаєва.

За її словами, неприємний запах у місті поширюється через забруднену каналізацію. Кілька років назад, коли очищали міську каналізацію, дівчина спостерігала за роботою фахівців, спілкувалася із ними і після того винайшла свій пристрій.

Принцип дії винаходу Єлизавети Подкопаєвої

Зараз, щоб підтримувати каналізацію у робочому стані, її очищають короткими потужними струменями води. Єлизавета Подкопаєва винайшла іншу конструкцію – пластмасовий ківш об’ємом 150 літрів, у який набиратиметься дощова вода. Після наповнення ківш перевертатиметься, вода виливатиметься хвилею у каналізацію, очищаючи її від твердого сміття, а сам ківш повертатиметься у вихідне положення.

Такий пристрій, за словами винахідниці, можна встановити в каналізаційний колодязь, за потреби його легко можна демонтувати через люк. Відтак, коли робітникам потрібен доступ до колодязя, то пристрій легко зніметься і встановиться на місце.

Цей винахід відзначили на Міжнародній учнівській олімпіаді з екології у Грузії, на якій львівська учениця отримала перемогу. Невдовзі Єлизавета Подкопаєва представлятиме свій проект на науковому конкурсі школярів у США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук