Львівські депутати розкритикували зміни до Конституції, запропоновані Порошенком

Депутати Львівської міськради у зверненні до президента та прем'єр-міністра України розкритикували зміни до Конституції України, які зараз розглядаються у Верховній Раді.

Як заявив голова фракції ВО «Свобода» у міськраді Любомир Мельничук, зміни до Конституції, які сьогодні намагаються подати як спробу широкої децентралізації влади, розширення прав місцевих громад, насправді є спробою узурпації влади президентом країни.

«У змінах до Конституції передбачено існування префекта, людини яка за подання президента буде керувати областю чи районом. Ця людина - той самий голова ОДА чи РА, який підпорядковується президенту чи прем'єр міністру, але  із суттєво більшими повноваженнями. Його рішення неможливо оскаржити жодним законодавчим, підзаконним актом, окрім, як у суді. А судові засідання, як ми знаємо, можуть тривати роками», - заявив Мельничук.

Він додав, що таким чином префект на місці ніким не контрольований, крім президента чи прем’єра, а це «не децентралізація, а узурпація влади».

«Окрім того, у змінах зазначено, що громада не матиме можливості відкликати ні депутатів, ні суддів, ні представників центральної вертикалі влади. Ці зміни до Конституції написані для ілюзії децентралізації. Громади мусять мати реальну владу на місцях, тому ми наполягаємо, що будь-які зміни до Основного закону країни мають полягати у реальному, а не позірному розширенні реальних повноважень громад», - наголосив Любомир Мельничук.

Повний текст пропонованих змін до Конституції можна почитати тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук