Порошенко запевняє, що префекти матимуть менше повноважень, ніж голови держадміністрацій

Префекти не втручатимуться в оперативне управління

Порошенко запевняє, що префекти матимуть менше повноважень, ніж голови держадміністрацій
Петро Порошенко

Децентралізація має зробити Україну міцнішою. Про це під час презентації проекту змін до Конституції України в частині децентралізації заявив президент Петро Порошенко.

«Свідомо і добровільно вперше згоден віддати на рівень громад величезний обсяг повноважень і фінансових ресурсів, якими сьогодні розпоряджається президентська, урядова виконавча вертикаль. Належну повагу до місцевої специфіки і традицій, які не суперечать загальнонаціональним інтересам і законам, які не суперечать базового документу – Конституції України, зробить нашу країну міцніше, стане надійним щепленням від бацили федералізації», – заявив Порошенко.

Президент також наголосив, що таке самоврядування неможливе в авторитарній державі.

«Деспотія не терпить ні самостійності громад, ні, тим більше, свободи громадянина. Децентралізація наблизить нашу політичну систему до європейської», – додав Порошенко.

Петро Порошенко запевнив, що префекти не втручатимуться в оперативне управління на місцях.

«Префектів призначатимуть і звільнятимуть таким же чином, як наразі голів держадміністрацій – указом президента України за поданням Кабінету Міністрів – і нічого не змінюється», – сказав президент.

За словами Порошенка, від голів адміністрацій вони відрізнятимуться значно меншим обсягом повноважень.

«Префекти жодним чином не втручатимуться в оперативне управління. Префекти не мають жодного відношення і не будуть розпоряджатися бюджетними потоками та іншими фінансовими ресурсами місцевого самоврядування», – зазначив президент.

Як інформував ZAXID.NET, президент України Петро Порошенко пообіцяв до кінця дня 1 липня передати на розгляд Верховної Ради проект змін до Конституції в частині децентралізації.

Нагадаємо, народні депутати із фракції «Самопоміч» підготували і надіслали президентові Петрові Порошенку список власних пропозицій щодо проекту змін до Конституції, оскільки вважають, що запропоновані Конституційною Комісією зміни значно послаблять місцеве самоврядування.

Зокрема, на їх думку, повноваження префекта, якого призначає президент, дорівнюють повноваженням нинішнього голови адміністрації, посиленим загальним наглядом прокурора. Такі надповноваження перфектів повністю знівелюють місцеве самоврядування і похоронять децентралізацію, переконані у «Самопомочі».

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук