Після конституційної реформи за роботою органів місцевого самоврядування стежитимуть префекти

Відповідно до пропонованих змін до Конституції, в Україні будуть запроваджені посади префектів. Вони матимуть повноваження контролювати та координувати роботу органів місцевого самоврядування, а також забезпечувати виконання державних програм. Про це повідомив в інтерв'ю «5 каналу» перший заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук, саме така посада передбачена у змінах до Конституції.

«Частина повноважень, які сьогодні реалізують голови місцевих державних адміністрацій, або правильно сказати місцеві державні адміністрації, вони будуть передані до виконкомів і до органів місцевого самоврядування», – пояснив Ковальчук.

А завдання і обов’язок префекта, за словами першого заступника голови АП, полягатимуть в нагляді за тим, щоб дії органів місцевого самоврядування та інших органів відповідали конституції і законам України, а також у забезпеченні реалізації державних програм, координації діяльності органів місцевого самоврядування і здійсненні інших дій, які будуть передбачені в законі.

Нагадаємо, 26 червня Конституційна комісія схвалила проект змін до Конституції щодо децентралізації. 

Члени комісії урегулювали питання щодо призначення і звільнення префектів, яких пропонується, щоб призначав і звільняв президент за поданням Кабміну. Префекти будуть підконтрольні президенту, але підзвітні і Кабміну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук