«Самопоміч» запропонувала Порошенку власні зміни до Конституції

СуспільствоСП, 1 липня 201510670
«Самопоміч» запропонувала Порошенку власні зміни до Конституції

Народні депутати із фракції «Самопоміч» підготували і надіслали президентові Петрові Порошенку список власних пропозицій щодо проекту змін до Конституції, оскільки вважають, що запропоновані Конституційною Комісією зміни значно послаблять місцеве самоврядування.

На переконання депутатів фракції Самопоміч» підготовлений у непрозорий спосіб проект змін до Конституції нівелює принципи місцевого самоврядування і несе загрозу для узаконення діяльності терористичних угрупувань, що підтримуються державою агресором.

Про це йде мова у зверненні депутатів, скерованому президентові України Петрові Порошенку, повідомляє прес-служба «Самопомочі».

У листі зазначено, що «внаслідок того, що робоча група працювала непрозоро, на засіданні Конституційної Комісії 26 червня 2015 року для голосування був запропонований текст проекту змін до Конституції, який НЕ був предметом обговорення робочої групи і автори якого невідомі».

На думку депутатів від «Самопомочі», окремі аспекти схвалених Конституційною Комісією пропозицій заглиблюють дисбаланс влади та послаблюють місцеве самоврядування.

Зокрема, повноваження префекта, якого призначає президент, дорівнюють повноваженням нинішнього голови адміністрації, посиленим загальним наглядом прокурора.

Такі надповноваження перфектів повністю знівелюють місцеве самоврядування і похоронять децентралізацію, переконані у «Самопомочі».

Крім того, на думку авторів звернення, закріплення особливого статусу за окупованими територіями, як і призначення виборів на цих територіях, створить загрозу українській державності. Оскільки це шлях до узаконення діяльності терористичних угрупувань, підтримуваних державою-агресором.

У «Самопомочі» констатують, що готові підтримати проект змін до Конституції України лише у випадку, якщо буде запроваджено інститут державних урядників, відповідальних перед урядом; дострокове припинення повноважень виборних органів місцевого самоврядування буде врегульовано, відповідно до демократичних принципів; Конституцією України буде створено механізм, коли парламент конституційною більшістю зможе прийняти рішення про наявність чи відсутність потреби в запровадженні особливостей для будь-яких територій.

Загалом у "Самопомочі" пропонують внести зміни до 15 статтей Конституції, включно з Перехідними положеннями. Порівняльний перелік пропонованих змін (.pdf)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук