Львівські матері вимагали вирішити проблеми із чергами у дитсадки

СуспільствоІрина Знась, 25 червня 20144350

Львівські мами у середу, 25 червня, пікетували міську раду, вимагаючи чесної та прозорої схеми зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів. Батьки кажуть, що із впровадженням нової системи запису в дитсадок з допомогою електронної реєстрації, ситуація не тільки не покращилась, а й стала ще більше незрозумілою.

Головні вимоги батьків – відкрита електронна система, обмежена кількість пільговиків та збільшення кількості груп у дитячих садочках.

Марія Франчук, мати трьох дітей, двоє з яких мали б ходити в дитсадок, каже, що безрезультатно намагається віддати своїх дітей до дошкільного закладу вже кілька років. Її старшому синові - п’ять років, і можливо цього року його таки візьмуть.

«Цього  тижня мені прийшов лист, в якому сказано, що старшого сина візьмуть у садочок. Правда не в той, де я зареєстрована в електронній черзі, а в інший. Для цього я маю перереєструватися з одного закладу в інший», – розповідає Марія Франчук. Жінка побоюється, що коли перереєструється, автоматично випаде в кінець списку, і її дитина все одно не потрапить до дошкільного закладу.

Фото ZAXID.NET

Електронна схема реєстрації до дитячих садків впроваджена у Львові 1 вересня 2013 року. До 1 червня 2014 вона мала повністю замінити «паперові черги» запису в дошкільний заклад. Відповідно до неї батьки можуть в електронному вигляді подавати заявки для зарахування дитини до того чи іншого ДНЗ, щоправда, лише одного. Водночас така реєстрація ще не є гарантією влаштування дитини в той чи інший садок.

Однак основною проблемою електронної черги батьки називають пільговиків, адже їх кількість необмежена. Таким чином дитина, яка мала всі шанси потрапити в дошкільний заклад, може опинитись в кінці черги.

«Потрібно, щоб відразу були відомі реальні можливості влаштуватись у групу. І якщо ти розумієш, що твоя дитина не потрапить до садочка, можна було б шукати якісь інші варіанти, а не чекати міфічного шансу», – кажуть мами

Фото ZAXID.NET

Люди скаржаться, що місто розростається, збільшується кількість дітей дошкільного віку, а садочків обмаль.

Як зазначила начальник управління освіти Львівської міськради Галина Слічна, проблеми із місцями у дошкільних закладах є, і це не новина. Лише 68% дітей охоплено дошкільною освітою, а от третина так і не потрапляють в установи.

«Сьогодні всі групи у садочках Львова є перевантажені. У 90-х роках 50% дошкільних установ були закриті, і хоча сьогодні частину приміщень вже відновлено, місць бракує», – каже Слічна.

За її словами, вже вивільнено цілі дошкільні комплекси, але на ремонт та облаштування одного такого потрібно 15-19 млн грн. А грошей у бюджеті міста на такі витрати нема. Тим не менше минулого року у місті відкрили 12 нових груп, а ще 500 дітей влаштують у дитсадки цього року, відновивши 18 груп різного віку.

Фото ZAXID.NET

Наразі батьки реєструють на чергу в садочок мало не новонароджених малят. Кажуть, може років через три таки вдасться потрапити до дошкільного закладу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук