Львівськими трамваями керуватиме обладнання за ₴70 млн

У Львові модернізували 19 тягових підстанцій

Головні новини Львова 25.04Віталій Кубліков, 25 квітня 2016, 19:31 1564 0

На «Львівелектротрансі» запрацювали оновлені електропідстанції. Повністю замінили високовольтне обладнання, до якого вже навіть і запасних частин не було. Тож в останні роки мозкові центри усього «електротрансу» працювали з останніх сил.

Це дрімуче обладнання працювало ще донедавна. Тут його залишили для історії. Кажуть, деякі елементи збереглися ще за Австрії. Це як старенькі «Жигулі», які постійно доводилося крутити, щоб вони таки їхали.

«До 4 підстанцій були взагалі саморобні комірки. Це самі збирали, «пхали» начинку, ставили релейний захист і можливість керування цими комірками. Це все ліквідовано», – розповів начальник служби енергогосподарства Сергій Дурановський.

Загалом по місту на сьогодні модернізували 19 так званих тягових підстанцій. Процес відтепер тут повністю автоматизований. Уся інформація про роботу обладнання зводиться в єдину диспетчерську. Безперебійну роботу пильнують на відстані.

«Якщо щось сталося, вже не їде бригада, не тратять часу на переїзд, а дистанційно за допомогою системи GPS-управління вирішують, бо здійснити певні переключення тепер займає до 5 хвилин», – розповів керівник ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.

Через постійні перепади напруги у мережі зникала тяга вагона, трамвай їхав ривками, а то й узагалі вибивало на підстанції струм і двигуни глохнули – розповідають водії трамваїв про зношене обладнання.

«Я натискаю на хід, на педаль, а воно не їде. Так було не дуже частенько, але час від часу таки було», – нарікає водій трамвая пані Лариса.

Аби змінити ситуацію пішло три роки і понад 70 бюджетних мільйонів гривень. Майже все обладнання на підстанціях по місту – українського виробництва, за винятком окремих елементів. Так, для надійності дрібнички ставили таки німецькі.

«Ця підстанція – це приклад стратегічного бачення. Мені приємно, що ми в комплексі і підстанції модернізуємо, і трамвайні колії ремонтуємо, і трамваї закупляємо», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Наступним етапом має стати модернізація кабельних мереж. Їх по місту налічується до 200 кілометрів. Проклали їх ще на початку минулого століття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук