Львівський архітектор пропонує зробити сквер всередині трамвайного кільця на Сихові

СуспільствоВ.К., 4 січня 201524741
На цьому місці буде розворотне трамвайне кільце

Львівський дизайнер та архітектор Олександр Шутюк запропонував організувати всередині розворотного кільця (біля кінцевої зупинки на Санта-Барбарі) сихівського трамваю невеликий сквер із зеленими насадженнями і лавочками.

Схему пропонованого скверу архітектор оприлюднив на своїй сторінці у «Живому журналі».

«Як ви, мабуть, знаєте, зараз триває будівництво трамвайної колії на Сихів і одним з елементів цієї колії має стати розворотне кільце біля кінцевої зупинки на Санта-Барбарі, - зазначив Олександр Шутюк. -  Згідно з проектом, кільце має виглядати так. Передбачено зупиночні платформи та запасну колію для відстою вагонів. Ніби все очікувано, однак всередині лишається чимала територія і в мене виникли деякі думки стосовно її використання».

На думку архітектора, у центрі кола можна розмістити кількарівневу лавку для милування краєвидами. Колію він пропонує відділити від громадської зони парканцем чи густими кущами.

«Ще одним важливим елементом території має стати накриття безпосередньо біля зупинок. Накриття має бути достатньо великим, щоби захистити від опадів велику кількість людей, однак в той же час і пропускали всередину світло», - додав Олександр Шутюк.

Крім того, він пропонує також зробити всередині кільця велику зупинку. «Подумалося, що нелогічно влаштовувати зупинки на вузеньких платформах між колією та вулицею (а колись повз кільце має пройти дорога, що з'єднає просп. Червоної Калини з проектованим просп. Вернадського), тоді як всередині кільця є купа вільного місця. Тим більше, що це кінцева зупинка у великому житловому масиві і пасажирів тут явно не бракуватиме. Ідея полягає в тому, щоби зробити прямо перед кільцем перехрещення колій, щоби трамваї, під'їжджаючи до кінцевої перелаштовувалися на зустрічну смугу та ставали дверима в середину кільця», - пояснив архітектор.

«Таким чином виходить велика зупинка, зав'язана у один вузол зі сквером і можна буде чекати на трамвай не на вузькому тротуарі між дорогою та трамвайною колією, а сидячи на лавочці біля дерева. Як на мене, було б непогано», - додав Олександр Шутюк.

Як повідомляв ZAXID.NET, прокладання трамвайної колії на Сихівський масив Львова завершиться не раніше, ніж в кінці 2015 року. На першому етапі проекту планувалось, що трамвай із центру міста на Сихів поїде вже у лютому 2015 року. Однак, у процесі будівництва колії, яке розпочалось у липні 2014 року, виникли непередбачувані перешкоди у вигляді несправного сихівського каналізаційного колектора. Таким чином, через необхідність будівництва нового колектора, роботи з прокладання трамвайної колії затягнуть майже на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Анна Садовска 4 січня 2015, 15:12

  Варто подумати про водіїв і зробити вбиральні,бо це велика проблема для водіїв трамвая.В них такий щільний графік,в корках стоять,а потім мусять наганяти графік,тому навіть туалет не можуть знайти.Дуже Вас просимо подумайте,як можна це спроектувати.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук