Через несправний колектор трамвай на Сихів поїде в кінці 2015 року

Через несправний колектор трамвай на Сихів поїде в кінці 2015 року
фото ZAXID.NET

Прокладання трамвайної колії на Сихівський масив Львова завершиться не раніше, аніж в кінці 2015 року. На першому етапі проекту планувалось, що трамвай із центру міста на Сихів поїде вже у лютому 2015 року. Однак, у процесі будівництва колії, яке розпочалось у липні 2014 року, виникли непередбачувані перешкоди у вигляді несправного сихівського каналізаційного колектора. Таким чином, через необхідність будівництва нового колектора роботи з прокладання трамвайної колії затягнуть майже на рік.

Про це під час брифінгу щодо підсумків проробленої роботи з реалізації проекту «Трамвай на Сихів» 27 листопада  розповів начальник ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

«Під час робіт ми не могли передбачити, що виникнуть такі проблеми з каналізаційним колектором. Обстеживши його визначили,  що він не підлягає реанімації. Відповідно, дозволити собі прокладати трамвайну колію, коли колектор у такому стані – то абсолютно безгосподарно», - заявив Береза.

З його слів, на цьому етапі завершено всі проектні роботи з будівництва нового колектора, а документи передано у відповідні відділи банку ЄБРР. У банку мають визначити фінансову складову реалізації будівництва цього об’єкта.

«Орієнтовно, будівництво колектора має обійтись нам ще у €5 млн, це великі кошти, але ми вже дійшли попередніх домовленостей із керівництвом банку ЄБРР, і маємо надію, що будівництво колектора буде профінансовано», - повідомив керівник Львівавтодору.

Роботи із будівництва нового колектора планують розпочати в лютому 2015 року.

«Спочатку це будуть земельні роботи, бо глибина залягання колектора – 13 метрів. Загалом це надзвичайно складні роботи, ми ставитимемо нові колодязі, нову трубу, ми не реконструюємо, а збудуємо новий колектор», - заявив Береза.

Окрім колектора суттєвого дофінансування потребує будівництво трансформаторної підстанції на Сихові, без якої неможливим буде рух трамвая. Зі слів чиновника, це коштуватиме ще €3 млн . Додаткових коштів потребуватиме також належна реконструкція з’їзду з Хуторівського мосту, закупівля модифікованих плит для колії, які будуть підходити для різних типів рельс.

«Ми мали певні труднощі із рельсами для колії, бо  визначили, що  російського виробництва рельси, які планували ставити на початку реалізації проекту  нам за якістю не підходять,- розповідає Береза, - Зараз вже вирішено, що це будуть австрійські рельси, а вони дорожчі за російські. Відповідно і на цьому етапі проект здорожчав».

Загалом, зі слів Олега Берези, додаткове фінансування проекту «Трамвай на Сихів» орієнтовно може скласти понад €8,5 млн. І ці гроші «Львівавтодор» розраховує отримати від банку ЄБРР.

Довідка:

Проект з прокладання трамвайної колії, яка з’єднюватиме центр міста Львова із житловим масивом Сихів станом на листопад 2014 року виконаний на 30%. На першому етапі роботи виконуються на ділянці від ринку «Санта-Барбара» і до кінця сихівського мосту. Другий етап – на кільці розвороту вулиць Свєнціцького і Стуса. На цьому етапі облаштовуватимуть каналізацію, контактну мережу, тротуари.

Роботи з прокладання трамвайної колії на Сихів тривають

Прокладення трамвайної колі передбачено Генеральним планом Львова. Довжина колії – 11,5 км у обидві сторони. Тендер на виконання робіт виграла компанія «ONUR».

Прокладення трамвайної колії з Сихова до центру Львова має на меті зменшити транспортне навантаження у найбільшому житловому масиві Львова, де проживає майже 150 000 мешканців міста. Трамвайну колію з Сихова до центру прокладуть вулицею Стуса вздовж пр. Червоної Калини до ринку «Санта-Барбара». Додатково розглядається можливість сполучення з залізничним вокзалом.

Автори проекту вважають, що з Сихова до центру трамваєм можна буде дістатися за 25-30 хвилин. Також реалізація проекту сприяти покращенню екології у районі та соціального добробуту мешканців.

Проект фінансується за рахунок кредиту від ЄБРР у 6 млн. євро, гранту німецького уряду у 5 млн. євро та за кошти з міського бюджету – 6,2 млн. євро. Кредит надано на 7 років і повинен бути погашений дванадцятьма рівними частинами кожних півроку з однорічним пільговим періодом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук