Львівський університет посів друге місце серед найпопулярніших вишів вступної кампанії-2018

До навчального закладу подали понад 37 тисяч заяв

СуспільствоЮлія Девда, 1 серпня 2018, 20:12 2373 0

У середу, 1 серпня, Міністерство освіти і науки України визначило перелік абітурієнтів, які отримали рекомендацію на бюджетне навчання. Відтак в електронних кабінетах вступників навпроти однієї із заяв з'явилося повідомлення про те, що вони можуть здобувати освіту за гроші держави.

Загалом у ВНЗ України протягом вступної кампанії-2018 надійшло 915 тисяч заяв. Понад 37 тисяч із них опрацювали у Львівському національному університеті імені Івана Франка, що дозволило йому посісти другу сходинку в рейтингу найпопулярніших вишів.

Відповідальний секретар приймальної комісії вишу Андрій Гукалюк звітує: ті, хто бажає навчатися у Франковому університеті, обрали переважно гуманітарні фахи: «Найбільшу кількість заяв подали на такі спеціальності, як право, журналістика й філологія. Щодо останньої, то вона дуже глобальна, поділяється на українську, англійську, германську, романську та інші. Можливо, саме з цим і пов'язана динаміка подання документів на цей факультет. Трішки менше тих, хто має бажання вчитися на факультетах, що пов'язані з комп'ютерними науками».

Саме філологія після завершення цьогорічної вступної кампанії очолила список найбільш популярних спеціальностей серед абітурієнтів. На цей фах вступники подали майже 76 тисяч заяв. У топ-п'ятірці ще право, менеджмент, середня освіта й комп'ютерні науки. Щодо вищих навчальних закладів, то лідером цьогорічної вступної кампанії, як і в попередні два роки, є Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Серед вишів міста, що потрапили в топ-5 найпопулярніших, і Національний університет «Львівська політехніка».

«Зважаючи на те, що ми технічний виш, то і заяв, що стосуються вивчення комп'ютерних наук, маємо більше. На деяких спеціальностях їх понад 2 тисячі. Проте не здають позицій гуманітарні дисципліни, зокрема, правознавство та журналістика, де конкурс коливається від 13 до 54 абітурієнтів на одне місце», ‒ повідомив відповідальний секретар приймальної комісії НУ «Львівська політехніка» Михайло Гончар.

Зазначимо, що абітурієнти, яких порекомендували на бюджетну форму навчання, повинні подати оригінали документів до 18 години 6 серпня. Ті, хто вчитиметься на контракті, мають встигнути зробити це до 10 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук