Львівську чайку «Пресвята Покрова» залишили у Франції

Головні новини Львова 02.08Оксана Сенишин, 2 серпня 2016, 17:17 700 0

В Україну повернулися козаки, які ремонтували чайку у французькому Понт-Авені. Козаки чайки «Пресвята Покрова» ремонтували своє дітище у Франції останні кілька місяців. Чайка була пришвартована в Понт-Авені і чекала відновлення.

За кошти, які козацтво зібрало ще в травні на львівському мистецькому аукціоні – а це 120 тис. грн – вони замінили шпангоути та перебрали борти. А це – 70% всієї роботи. Залишилось тепер перестелити палубу. Задля цього чоловіки знову поїдуть до Франції вже в березні, трішки підзбиравши кошти. Адже із заощадженого залишилася сума, якої вистачить хіба на опускання «Пресвятої Покрови» на воду: а це за кордоном коштує понад 1200 євро.

Нагадаємо, козаки поспішали з ремонтом, адже хотіли взяти участь у міжнародному морському фестивалі «Брест-2016», де двічі були учасниками. На жаль, встигнути так і не судилося.

«Для нас чайка є символом незалежності України: вона побудована в тих роках, 1991-92-й. Звичайно, є варіант повернення її в Україну наступного року, а є й інший варіант – це її дипломатична місія в Європі», – підсумував отаман чайки «Пресвята Покрова» Тарас Бенях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук