Львівводоканал схвально оцінив винахід школярки щодо подолання неприємного запаху

Наступний крок ― практичне випробування винаходу

СуспільствоОрися Шиян, 3 червня 20168830

«Львівводоканал» ознайомився з винаходом львівської ліцеїстки Єлизавети Подкопаєвої, яка вигадала спосіб позбутися неприємного запаху в місті. Її науковий керівник Віктор Колдун представив інноваційний пристрій для промивання каналізаційних колекторів дощовою водою юної винахідниці представникам підприємства, передає прес-служба ЛМПП «Львівводоканал».

Віктор Колдун запропонував водоканалу застосовувати такий спосіб очищення каналізації у житлових районах приватної забудови. На його думку, це буде дешевше, аніж прочищати спецтехнікою. За попередніми розрахунками виготовлення такого обладнання вартуватиме близько 300 у.о.

«Мова йде про встановлення у каналізаційному колодязі накопичувального пластикового ковша об’ємом 150 літрів, який по мірі наповнення водою перевертатиметься та змиватиме бруд у колекторі. Ми зробили модель такого пристрою та виконали певні випробування на мережі, зокрема, промивали ділянку каналізаційного колектора – виливали бочку води і мали добрий результат», ― уточнив науковий керівник дівчинки.

У «Львівводоканалі» схвально оцінили нове екологічне рішення, що зможе полегшити експлуатацію обладнання та економити ресурси. Однак, інновація має пройти експертну оцінку і практичне випробування науковцями, вважають на підприємстві.

«Технічний винахід повинен бути придатним до практичного застосування та мати економічну ефективність. Поки що нам представили лише макет із пап’є-маше без жодних гідравлічних чи економічних розрахунків. Відтак, ми пропонуємо залучити фахівців із «Львівської Політехніки», випробувати модель у лабораторних умовах та отримати висновки щодо можливості його застосування на виробництві. Перед тим як витрачати кошти, необхідно передбачити, якого результату ми можемо досягти та які інвестиції необхідно для цього залучити», ― зазначив головний технолог ЛМКП «Львівводоканал» Микола Одуха.

Водоканалівці наголошують, що обладнання каналізаційних колодязів додатковими пристроями має бути передусім безпечне та не перешкоджати експлуатації мережі у майбутньому. А поки що для промивки каналізаційних колекторів у місті використовують сучасну спецтехніку, яка струменем води під тиском понад 150 атмосфер змиває усі відкладення.

Нагадаємо, учениця Львівського технологічного ліцею Єлизавета Подкопаєва винайшла спосіб позбутися неприємного запаху у місті. Проект 17-річної дівчини відзначили золотою медаллю на міжнародній науковій олімпіаді у Тбілісі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук