Львів`яни майже на 100% демонструють стійкість до російської пропаганди

61% харків’ян не піддаються проросійським впливам, які циркулюють в українському інформаційному просторі. У Львові таких мешканців на половину більше – 94%. Такими є результати опитування агенції «Фама», проведеного у травні.

У Львові, як і у Харкові, більше є тих, які мислять несамостійно: у Львові таких 59%, а в Харкові  – 51%, йдеться в повідомленні на сайті ГО «Львівський медіафорум», на замовлення якої і було проведено опитування.

Найбільшою в кожному з міст є частка осіб, які мислять несамостійно, проте є стійкими до російської пропаганди (34% – у Харкові, та 56% – у Львові).

Водночас у Харкові більше тих, які піддаються впливу російської пропаганди (39%) («самостійники» + «несамостійники») та в 10 разів більше, ніж у Львові, тих, які є самостійними у своїх поглядах та піддаються впливу російської пропаганди.

Львів’яни більше схильні до обговорення новин політичного і суспільного характеру, причому не тільки з рідними, знайомими, а часто просто з випадковими перехожими. 39% опитаних роблять це часто або постійно. Харків’яни більш стримані у поширенні та обговоренні новин: 22% респондентів зізнались, що обговорюють новини з друзями, родичами та колегами.

Третина опитаних у Львові (30%) та більше третини в Харкові (39%) стверджують, що ніколи не перевіряють правдивості тверджень, які вони отримали з певного новинного джерела на інших ресурсах, що свідчить про достатньо високий рівень некритичного мислення у двох містах.

Помічено дві тенденції: харків’яни значно менше довіряють новинним ресурсам, аніж львів’яни; серед опитаних харків’ян є дещо вищим рівень довіри до російських новинних ресурсів, на відміну від львів’ян, де рівень довіри до цих ресурсів є практично на рівні «0».

Частка осіб, яким притаманна «сліпа віра» у повідомлення медіа-ресурсів у містах є однаковою – по 13%. Також однаковою у містах є частка тих осіб, які скептично сприймають будь-яку інформацію, незалежно від джерела подачі, – по 2%.

Довідка. Опитування проведено на замовлення ГО «Львівський медіафорум» та за підтримки представництва Європейського Союзу.

Дослідження здійснювали методом «face to face» інтерв’ю у травні 2015 року у двох містах – Львові та Харкові. Загалом опитали 800 респондентів, старших 18 років (по 400 респондентів у кожному місті). Похибка репрезентативності вибірки для кожного з міст з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 4,8% для показників, близьких до 50%; 4,2% – для показників, близьких до 25% або 75%; 2,9% – для показників, близьких до 10% або 90%; 2,1% – для показників, близьких до 5% або 95%; не перевищує 1% – для показників, близьких до 1% або 99%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук