Львів’яни відгукнулись на заклик волонтерів дістати з-під асфальту єврейські мацеви

СуспільствоВіталій Кубліков, 2 липня 2018, 18:18 2870 2

Єврейські мацеви, закатані асфальтом на одній із львівських вулиць, продовжують демонтовувати. На вулиці Ганни Барвінок під час дорожніх робіт ремонтники натрапили на могильні плити єврейських поховань. Поряд дислокувалась німецька військова частина, і окупаційна влада вимостила дорогу із надгробків знищеного цвинтаря. Радянська влада теж добряче доклалась і просто закатала плити асфальтом.

На вулиці Ганни Барвінок навіть у вихідний день кипить робота. Понад десяток волонтерів самоорганізувались у соцмережах.

«Як я прочитала цей пост, мене просто вразило те, наскільки радянська влада була жорстока до національних меншин. Я вважаю, що такого не має бути», ‒ розповіла львів’янка-волонтерка Андріана.

Мешканці сусідніх будинків розповідають, що цвинтарні плити на цій львівській вуличці знаходять не вперше з-під асфальту. Вулиця Ганни Барвінок буквально встелена єврейськими мацевами.

«Всі мешканці місцеві тут військові були і знали, коли будували той будинок. Всі були в курсі, що вулиця була вимощена отими плитами», ‒ розповідає місцевий мешканець Володимир Петров.

Цього разу на пам'ятні дошки з іменами та прізвищами євреїв натрапили під час ямкового ремонту.

«Ми десь витягнули вже близько 30-ти надгробків. Але я так думаю, що ще десь стільки ми витягнемо. А насправді ціла вулиця вимощена. Будемо пробувати те, що зможемо», ‒ зазначив у коментарі ZAXID.NET представник організації «Хесед Ар’є» Олександр Назар.

Знахідки перевезуть на Янівське кладовище, до єврейської дільниці, звідки їх і вилучили німці у 1940-х роках.

«Цього року під час деяких робіт навіть у двориках було виявлено і ми в першу чергу, розуміючи всі моменти історичні, даємо змогу спільно з громадськими організаціями прибрати ці плити і належно вшанувати», ‒ каже заступник міського голови Львова Андрій Москленко.

Міські комунальники повністю зупинили роботи на вулиці Ганни Барвінок, поки усі плити не дістануть з-під шару асфальту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук