Львів'янок закликають приєднатись до Міжнародного жіночого страйку

У Львові 8 березня активістки громадської організації «Феміністична майстерня» проведуть Жіночий марш. Львівська акція стане частиною Міжнародного жіночого страйку, що пройде у понад 40 країнах світу.

За словами організаторок, учасники акції вимагатимуть від уряду і суспільства відмовитись від вживання образливих для жінок образів та вжити реальних заходів задля вирішення проблем безпеки та рівної оплати праці.

«Ми підійматимемо питання ратифікації Стамбульської конвенції щодо подолання проблеми домашнього насильства. Спроба замовчати цю проблему в суспільстві є провокацією. Хоча для консервативної частини суспільства феміністичні, ЛГБТ та інші правозахисні акції завжди будуть «не на часі» та компрометуючими (ніби ми соромимо власну країну в очах країни-агресора). Це трохи абсурдно - відчувати провину за те, що порушили «громадський спокій», говорячи про проблеми жінок, які навіть не є меншиною в суспільстві», - зазначила ZAXID.NET активістка «Феміністичної майстерні» Лілія Тулупенко.

Лілія Тулупенко також наголосила, що, на її думку, Міжнародний жіночий день (8 березня) потребує не декомунізації - а «суспільної політизації».

Нагадаємо, що Стамбульська Конвенція Ради Європи – документ, що зобов’язує держави прийняти низку заходів для запобігання насильству по відношенню до жінок і домашньому насильству загалом. Конвенція набула чинності з 1 серпня 2014 року після її ратифікації 10 державами. Попри те, що Україна підписала конвенцію ще у 2011 році, Верховна Рада досі її не ратифікувала.

Львівський Жіночий марш почнеться 8 березня о 12:00 на площі Ринок, біля входу до міської ратуші. Деталі маршруту організаторки наразі не розголошують, щоб убезпечити учасників акції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук