Ляпіна закликає підприємців пікетувати ВРУ через Податковий кодекс
Народний депутат, заступник голови комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Верховної Ради України Ксенія Ляпіна здійснила 13 жовтня поїздку по Львівщині, в ході якої закликала підприємців 21 жовтня прибути під стіни Верховної Ради і акцією прямої дії вимагати не приймати проект Податкового кодексу у другому читанні. З такими закликами, як заявила Ксенія Ляпіна під час прес-конференції 13 жовтня у Львові, вона уже об’їхала майже всю Україну.
К.Ляпіна прокоментувала ZAXID.NET , що збір підприємців потрібен власне 21 жовтня, а не 4 листопада, на коли намічене голосування у другому читанні проекту Податкового кодексу. "Треба, щоб народні депутати, які викривлено уявляють підприємців, побачили підприємців, побачили здатність підприємців до консолідації за свої права. Після місцевих виборів, 4 листопада, це уже буде пізно". Політик додала, що акція не є партійним заходом, і сподівається, що усі опозиційні сили підтримають її.
Нардеп заявляє, що проект Податкового кодексу є невигідним малому і середньому бізнесу. "Ті, хто ніби може залишатися на спрощеній системі, наприклад торгівля, будуть вести облік на підставі первинних документів у хронологічному порядку. Людською мовою, це фактично повний бухгалтерський облік. І якщо не введуть касові апарати, то заставлять виписувати спеціальні чеки, скоріше за все нумерні, щоб податкова могла контролювати ці первинні документи, – прокоментувала К.Ляпіна. - Якщо запровадити такий облік, то нічого від діючої спрощеної системи не залишається. Підприємці користувалися нею, бо сплачуючи 200 гривень, могли майже не вести облік. Це убезпечувало їх від тиску і корупції. Повернути облік, означає повернути тиск і корупцію. Це те, чого найбільше бояться зараз підприємці".
За словами К.Ляпіної, до введення фіксованого податку у 1998 році такі підприємці вели облік на підставі первинних документів, і платили до бюджету вони в середньому 5 гривень в бюджет. "Треба було якомога більше приховати від держави, бо все одно інше заберуть хабарями. Тому з радістю почали сплачувати 40-60 грн фіксованого податку. Через півроку дії фіксованого податку Микола Азаров, що очолював тоді ДПА України надав довідку, що підприємці стали втричі більше платити в бюджет, ніж вони платити до введення цього податку".
К.Ляпіна заявила: "Пройшло більше десяти роки, і вони про це забули. Вони хочуть повернути нас назад у 1995-97 роки. Тоді підприємницькі бунти були регулярні. Підприємці по три дні голодували під ВРУ, коли вимагали скасувати касові апарати, коли вимагали прийняти фіксований податок. Підприємці йшли на такі крайнощі, бо був тотальний тиск і тотальна криміналізація".
Нардеп прокоментувала: "У мене враження, що криміналізація є бажаною для цієї влади. Вони розуміють, як у цих реаліях жити, і що в цих реаліях вони будуть мати незахищених громадян. Такими громадянами легко маніпулювати, штовхнути на вибір, який не відповідає їхнім інтересам. У мене враження, що це не випадковість, що це певним чином продуманий план. Хоча, можливо, не всі можновладці розуміють, що роблять, але насправді хтось цей план добре продумав. Бідною нацією, в якій нема прошарку середнього класу, який висловлює незалежну думку, дуже легко маніпулювати. Вона стає об’єктом маніпуляцій, а не суб’єктом політики".