Лєшек Бальцерович порівняв український уряд зі святим Миколаєм

Економіка17 вересня 20082010

16 вересня у Львові на запрошення торгово-промислової палати прочитав відкриту лекцію відомий польський економіст Лєшек Бальцерович. Він сконцентрувався на аналізі ефективності переходу економік країн колишнього соціалістичного табору до вільного ринку.

“На початку в одних країнах були дещо кращі умови, в інших - гірші. Однак аналіз і реалії показали, що не в цьому причина успіху. Причина успіху в наполегливому впровадженні реформ. Ті країни, де реформи проводилися швидко й послідовно, отримали належні результати. І практика показує, що якщо країна започатковує реформи пізніше, до через певний час, вони теж починають приносити ефект, і країна починає наздоганяти”, - вважає Л.Бальцерович.

Аналізуючи українську економіку, професор Бальцерович зазначив, що в середині 2000-х років була помітна динаміка розвитку економіки, однак сьогодні реформи сповільнилися. Про стан сучасної української економіки, з позиції Бальцеровича, дуже добре сигналізує надзвичайно висока інфляція, прямо і опосередковано спричинена надмірними соціальними видатками уряду. “Я не знаю жодної країни, в якій би надзвичайно щедра соціальна політика у період, коли економіка ще не достатньо розвинена, призвела б до багатства. Український уряд поводиться як Святий Миколай - дуже щедрий. Однак, діючи так, він не може створювати кращі умови для розвитку підприємництва - знижувати податки. Щоб Україна відчула економічну реформу, потрібно застосовувати дуже жорстку дисципліну бюджетну і фіскальну”.

Щодо підтримки Євросоюзом України у здійсненні реформ, Л.Бальцерович сказав: “Хто буде помагати тому, хто сам собі не допомагає. Ви мусите продемонструвати, що в країні є політична стабільність, що є добра господарська політика”.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук