Македонія запропонувала чотири варіанти нової назви країни

Назву планують змінити через конфлікт із Грецією, в якої є однойменний регіон

СвітКатерина Чурилова, 27 лютого 201810093
Греки висувають претензії до назви країни македонцям від 1991 року

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв задля вирішення давньої суперечки з Грецією озвучив чотири варіанти нової назви країни, пише Reuters.

«Варіантами назви є Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія і Республіка Македонія (Скоп'є)», – заявив голова македонського уряду.

На питання про те, чи буде Греція задоволена одним із запропонованих варіантів, Заєв відповів ствердно.

Раніше влада Македонії перейменувала головну автомагістраль країни імені Олександра Македонського на нову назву – Prijatelstvo, що означає дружба.

Нагадаємо, Греція блокує євроатлантичні прагнення македонців, бо, на думку греків, Македонія привласнила собі ім'я одного з північних регіонів Греції. Вирішення цієї суперечки дасть поштовх перспективам Македонії вступу до Європейського Союзу та НАТО.

Цьогоріч 4 лютого десятки тисяч людей вийшли на Синтагму – головну площу столиці Греції, протестуючи проти того, що держава Македонія називається Македонією. 6 лютого прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що його уряд готовий змінити назву країни задля врегулювання давньої суперечки з Грецією, в якої є однойменний регіон.

Суперечка триває від 1991 року — часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук