Малехів отримає дотації з бюджету Львова для розвитку інфраструктури

У випадку підтримки проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища селу пообіцяли 60 млн грн

ЕкономікаОрися Шиян, 16 вересня 20169753
Малехів отримає дотації з бюджету Львова для розвитку інфраструктури

Якщо Малехівська сільська рада проголосує за пропонований Львовом проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, селяни отримають від Львова дотації для будівництва школи, амбулаторії, дитячого садочка, ремонту доріг, прокладання водогону та безкоштовне водопостачання з системи Львова. На ці цілі в цьому та наступному році Львів закладе у бюджеті понад 60 млн грн.

Міський голова Львова Андрій Садовий роз’яснив проект договору між Львовом та Малехівською сільською радою і запевнив, що пропозиція громаді Малехова вирішує одночасно дві критичні проблеми для села і для Львова – рекультивацію і закриття полігону та вивезення твердих побутових відходів зі Львова, цитує мера прес-служба ЛМР.

«Суть нашої пропозиції наступна: Малехів відкриває доступ до тієї частини полігону, яка перебуває на його території, для реалізації проекту рекультивації. Львів реалізує цей проект протягом чотирьох років та інвестує в це значні кошти. Для початку фінансування вестиметься з місцевого бюджету, згодом, після підписання угоди з Європейським інвестиційним банком, – за європейські кошти. Проект угоди передбачає серйозні штрафні санкції з боку Львова за недотримання термінів угоди», ― розповів Андрій Садовий у своєму традиційному відеозверненні.

15 вересня на сесії Львівської міської ради затвердили умови договору про спільну діяльність між територіальними громадами Львова та Малехова. Полігон твердих побутових відходів мають закрити шляхом проведення повної рекультивації та відведенням інфільтратів. Все залежить від рішення громади села Малехів.

Подальше блокування полігону, за словами Садового, матиме негативні наслідки для всіх. Львову доведеться шукати альтернативні місця для вивезення сміття. А у Малехові екологічна ситуація при блокуванні рекультивації лише погіршуватиметься. Ті кошти, які можна інвестувати в інфраструктуру села, підуть на транспортування сміття у віддалені полігони.

Протягом терміну проведення рекультивації Львів збудує завод з глибинної переробки сміття. Проект угоди з Європейським інвестиційним банком пройшов процедуру затвердження в Мінрегіонбуді, тепер чекає на погодження Мінфіну.

«Жодних економічних, екологічних чи будь-яких інших застережень до нашої пропозиції Малехову немає. Лише політичні чинники або свідоме перешкоджання з боку державних структур можуть зашкодити в реалізації цього проекту», ― наполягає міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, після пожежі, яка сталася в травні, на Грибовицьке сміттєзвалище не вивозять ТПВ, а Львівська міськрада шукає землю під побудову сміттєпереробного заводу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук