Малими кроками до великих звершень або що буде далі з відкритим басейном «Динамо»?
Відкритий басейн «Динамо» на вулиці Стуса, 4 у Львові був введений в експлуатацію в далекому 1953 році. Це унікальний спортивний комплекс, який включає в себе не лише три басейни, адміністративні та допоміжні приміщення, а також зал боротьби, боксу та два міні-футбольних поля. Загальна площа цієї унікальної спортивно-рекреаційної бази, розташованої практично в центральній частині міста, у парковій зоні, становить 2,31 гектара. Але, на жаль, з 65-ти років своєї історії, останніх 12 років басейн в аварійному стані та не приймає відвідувачів.
Ситуація навколо цієї спортивної бази сприймалася в суспільстві досить неоднозначно. Одні вважають, що її стан зумовлений складним економіко-політичним становищем в країні, інші вважають, що це наслідок дій різних впливових осіб, які вбачали в цій території вигідний майданчик для капіталовкладень та зведення на цьому місці комерційних житлових будівель. Обидві версії мають право на існування, але все ж таки, яка доля очікує Відкритий басейн «Динамо» на вулиці Стуса, 4 найближчим часом?
Зрозуміло, що проекти такого масштабу як реконструкція величезного відкритого басейну – це досить затратний та довготривалий процес, в якому повинні бути зацікавлені та приймати участь багато сторін. Починаючи з 2016 року активну позицію в питанні реконструкції відкритого басейну «Динамо» зайняли депутат Верховної ради України Любомир Зубач, депутати Львівської обласної ради Парасковія Дворянин та Іван Собко, а також громадські активісти ГО «Еволюція суспільства» та ГО «Green Family». Варто зазначити, що без активної позиції керівництва ФСТ «Динамо» це питання також не зрушилось би з місця.
На сьогоднішній день керівництво ФСТ «Динамо» отримало кошти з обласного бюджету (580 000 грн.) на створення проектно-кошторисної документації проекту реконструкції спортивного комплексу. Орієнтовна дата завершення розробки документації 1 вересня 2018 року, враховуючи те, що 16 лютого Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови і обмеження для реконструкції цього комплексу можна вважати, що наприкінці цього року, ми можемо побачити початок робіт щодо реконструкції на Стуса, 4.
Першим етапом реконструкції буде – реконструкція чаш басейнів, їх кількість буде незмінною – три: один для проведення змагань з плавання, другий для водного поло і третій басейн – дитячий. Другий етап передбачає реконструкцію адміністративних будівель та залу боротьби і боксу. Орієнтовна вартість проекту складає 50 000 000 грн. фінансуватиметься він з центральної ради ФСТ «Динамо», але також очікується фінансова підтримка від міста та області.
Реалізація цього проекту стане не лише успіхом спортивного середовища нашого міста, а і успіхом цілої громади Львова загалом! Він буде прикладом того як можна об’єднавши зусилля, маючи бажання робити добрі справи можна змінити ситуацію та вирішити будь-яку проблему! Особисто я вірю в те, що історія відкритого басейну «Динамо» має світле майбутнє, і що вона стане прикладом для багатьох подальших змін в нашій країні та нашому місті!