Майбутній пенсіонер буде сам визначати час виходу на пенсію, – міністр соцполітики

Андрій Рева анонсував новий проект пенсійної реформи, який створять з фахівцями Світового банку

Проект пенсійної реформи буде розроблений за участі представників СБ і представлений вже за 2 місяці

В Україні до 2025 року лише 8% чоловіків і 10% жінок отримуватимуть пенсії за віком, при цьому час виходу на пенсію буде диференційованим, і кожен майбутній пенсіонер сам вибере пенсійний вік залежно від обсягу виплачених внесків у Пенсійний фонд. Про це сказав міністр Андрій Рева під час зустрічі з представниками Світового банку, повідомили у прес-службі Міністерства соціальної політики.

«Наша ідея в тому, щоб зробити диференційованим час виходу на пенсію. Кожен майбутній пенсіонер визначить його сам, залежно від того, як платив внески», - сказав Андрій Рева і уточнив, що зараз в Україні з 26 млн працездатних громадян внески сплачують лише 10 млн осіб.

На думку міністра, важливо відновити стимули сплати внесків, оскільки це є елементом наявності страхового стажу. «Повинен виконуватися контракт поколінь. Я працюю - сплачую внески, мої діти працюють – сплачують внески. Нинішні пенсіонери свій контракт виконали, а ті, хто сьогодні працює, виконують його лише на 40%», - зазначив міністр.

Він звернув увагу, що державі необхідно переходити до розробки і упровадження пенсійної реформи, оскільки в нинішньому вигляді вона неефективна, і Пенсійний фонд «незабаром завалиться». Окрім того міністр також заявив, що необхідність сплати внесків повинна стати ключовим акцентом реформи.

За словами Реви, проект такої реформи буде розроблений за безпосередньої участі представників Світового банку, а її перші ключові позиції будуть представлені вже за два місяці.

Раніше ZAXID.NET писав, що Міністерство соціальної політики запропонувало прив'язати пенсійний вік до страхового стажу. Абсолютним нововведенням може стати можливість доплати внесків для того, щоб вийти на пенсію раніше.

Нагадаємо, проведення пенсійної реформи - це одна з умов продовження кредитної програми Міжнародного валютного фонду. При цьому віце-прем'єр Павло Розенко раніше заявляв, що Україна не буде підвищувати вік виходу на пенсію, поки не підвищаться рівень і якість життя українців і тривалість життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук