Мінсоцполітики запропонувало прив'язати пенсійний вік до страхового стажу

Абсолютним нововведенням може стати можливість доплати внесків для того щоб вийти на пенсію раніше

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 грудня 201654847
Мінсоцполітики запропонувало прив'язати пенсійний вік до страхового стажу
фото УНІАН
Якщо у людини 15-20 років страхового стажу, вона піде на пенсію в 63 роки

Міністерство соціальної політики запропонувало прив'язати пенсійний вік до страхового стажу. Про це йдеться на сайті відомства.

Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що у Пенсійного фонду є умовна межа - 1 липня 2000 року, коли він почав збирати дані про всі страхові внески українських громадян у системі персоніфікованого обліку. «Тож ми точно знаємо, скільки заплатила людина після цієї дати. А от скільки вона внесла до цього дня, встановити складно: люди, звичайно, беруть довідки на підприємствах, але фактично їх внески нічим не підтверджені», - сказав він.

Андрій Рева запропонував з 1 січня 2021 року перейти на нову систему, згідно з якою вік виходу на пенсію буде залежати від кількості років страхового стажу. Для виходу на пенсію в 60 років людина повинна мати 20 років страхового стажу: за період з 1 липня 2000 по 31 грудня 2020 року. Загальний стаж (з урахуванням періодів до 1 липня 2000 року) для чоловіків повинен становити 35 років, для жінок - 30 років.

Якщо у людини 15-20 років страхового стажу, вона піде на пенсію в 63 роки. Якщо менше за 15 років стажу - в 65 років. При цьому розглядається можливість вийти на пенсію раніше за умови доплати страхових внесків.

«Скажімо, 1 січня 2021 року вам не вистачає 10 років страхового стажу. Значить, вам необхідно доплатити внески за 120 місяців і отримати свій страховий стаж. Припустімо, із січня 2017 року мінімальна заробітна плата зросла до 3,2 тис. гривень. Єдиний соціальний внесок - 22% - становитиме 704 гривні на місяць. За 120 місяців вийде близько 84 тис. 480 грн. Заплати - і виходь на пенсію в 60 років», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, проведення пенсійної реформи - це одна з умов продовження кредитної програми Міжнародного валютного фонду. При цьому віце-прем'єр Павло Розенко раніше заявляв, що Україна не буде підвищувати вік виходу на пенсію, поки не підвищаться рівень і якість життя українців і тривалість життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук