Мінсоцполітики запропонувало прив'язати пенсійний вік до страхового стажу
Абсолютним нововведенням може стати можливість доплати внесків для того щоб вийти на пенсію раніше
Міністерство соціальної політики запропонувало прив'язати пенсійний вік до страхового стажу. Про це йдеться на сайті відомства.
Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що у Пенсійного фонду є умовна межа - 1 липня 2000 року, коли він почав збирати дані про всі страхові внески українських громадян у системі персоніфікованого обліку. «Тож ми точно знаємо, скільки заплатила людина після цієї дати. А от скільки вона внесла до цього дня, встановити складно: люди, звичайно, беруть довідки на підприємствах, але фактично їх внески нічим не підтверджені», - сказав він.
Андрій Рева запропонував з 1 січня 2021 року перейти на нову систему, згідно з якою вік виходу на пенсію буде залежати від кількості років страхового стажу. Для виходу на пенсію в 60 років людина повинна мати 20 років страхового стажу: за період з 1 липня 2000 по 31 грудня 2020 року. Загальний стаж (з урахуванням періодів до 1 липня 2000 року) для чоловіків повинен становити 35 років, для жінок - 30 років.
Якщо у людини 15-20 років страхового стажу, вона піде на пенсію в 63 роки. Якщо менше за 15 років стажу - в 65 років. При цьому розглядається можливість вийти на пенсію раніше за умови доплати страхових внесків.
«Скажімо, 1 січня 2021 року вам не вистачає 10 років страхового стажу. Значить, вам необхідно доплатити внески за 120 місяців і отримати свій страховий стаж. Припустімо, із січня 2017 року мінімальна заробітна плата зросла до 3,2 тис. гривень. Єдиний соціальний внесок - 22% - становитиме 704 гривні на місяць. За 120 місяців вийде близько 84 тис. 480 грн. Заплати - і виходь на пенсію в 60 років», - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, проведення пенсійної реформи - це одна з умов продовження кредитної програми Міжнародного валютного фонду. При цьому віце-прем'єр Павло Розенко раніше заявляв, що Україна не буде підвищувати вік виходу на пенсію, поки не підвищаться рівень і якість життя українців і тривалість життя.