Мер Львова хоче, щоб розумні люди залишалася у місті
«Фестиваль науки – це можливість показати назовні великий науковий потенціал, який в нас є сьогодні у Львові. Я хочу, щоб всі ці мудрі люди приїжджали до Львова, або залишалися у Львові», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий 28 квітня під час Фестивалю освіти та науки.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
«Хочу скласти подяку нашим науковцям, які вже другий рік поспіль підтримують наш Фестиваль науки, беруть в ньому активну участь. Також я хотів би подякувати цього року Наталі Міхновій, об’єднанню «Самопоміч», яка це все організувала. Мені дуже приємно, що наші науковці виходять на поверхню. Ми бачимо вражаючі винаходи, ми бачимо велику активність молодих людей, студентів, які показують якісні приклади новітніх технологій. Якщо ми до цього додамо ще й бізнес, який має інвестувати, створювати новий продукт, нові робочі місця, ми таким чином можемо збудувати місто майбутнього. Що може бути краще від зеленого екологічно чистого міста, де є наука, де є новітні технології, де є туристи, де є високий рівень заробітної платні. Я думаю це є власне той фундамент, який сьогодні спільно закладаємо.
Ініціатива міської ради щодо Фестивалю науки – це можливість показати назовні цей великий науковий потенціал, який в нас є сьогодні у Львові. І долучити до цього наукового потенціалу бізнес, щоби ми інвестували, і ці наші здобутки залишалися в нашому місті. Це дуже просто: взяти розумну людину , переселити її в іншу країну, і вона там генерує свої ідеї. І гроші лишаються там. А я хочу, щоб всі ці мудрі люди приїжджали до Львова, або залишалися у Львові», - переконаний міський голова Львова Андрій Садовий.
«Цей фестиваль піднімає дуже важливу проблему, яка стоїть перед кожною львівською сім’єю. Це проблема вибору. Коли дитина має якісь зацікавлення, має потяг до наукових спеціальностей, дуже часто вона не має достатньо аргументів. І потім іде за віяннями моди, вступає на різні «модні» факультети: міжнародних відносин, юридичний, економічний, хоча мала задатки, потяг до наукових спеціальностей. Цей фестиваль пропонує дітям і їхнім батькам аргументи: прийти і подивитися, які сильні наукові спеціальності представленні у Львові. І таким чином, якщо батьки знайдуть час, або самі старшокласники прийдуть, вони зможуть знайти для себе внутрішні аргументи: чому треба вступати на потрібні наукові спеціальності. Ярмарок дозвілля, який ми провели на початку квітня, показав нам дуже велику зацікавленість львівських сімей у таких заходах. 13 тис. відвідувачів – це надзвичайно багато. І цього разу ми запрошуємо львівські родини, старшокласників в четвер, п’ятницю та суботу приходити і зробити свій правильний вибір в житті. Це буде надзвичайно корисно як для дорослих, так і для старшокласників.
Я хочу ще акцентувати, що ми практично не використовуємо бюджетних коштів на цю подію. Громадська організація «Самопоміч» стала цього року партнером цього заходу, адже він має надзвичайно велике соціальне значення, також ми долучили двох партнерів – це є компанія «МТС» і компанія ДТЕК. І таким чином є приклад, коли можна хороші, гарні акції, корисні, робити без використання великих коштів», - зазначила керівник ГО «Самопоміч» Наталя Міхнова.
Нагадаємо, Фестиваль освіти та науки відбувається вже вдруге.
Протягом трьох днів Фестивалю у Палаці мистецтв представлено найцікавіші найоригінальніші проекти, експозиції, науково-дослідницькі розробки вищих навчальних закладів міста.
Також заплановані екскурсії у навчальні та наукові заклади для школярів, щоб вони могли детальніше ознайомитися з роботою дослідника та науковця.
Організаторами Фестивалю є вищі навчальні заклади міста, громадське об’єднання «Самопоміч» та управління внутрішньої політики та економіки Львівської міської ради.
Генеральний інформаційний партнер Фестивалю – радіо «Люкс». Інформаційні партнери – інтернет-видання Zaxid.net, Gazeta.ua, «Газета по-українськи», тижневий журнал «Країна».
Спонсори - компанія «ДТЕК» та ПАТ «МТС Україна».