Мерія Львова допомагатиме місцевим підприємцям сплачувати відсотки за кредитами
Львівська міська рада буде допомагати місцевому бізнесу сплачувати частину відсотків за кредитами, які підприємці витрачатимуть на розвиток справи.
Кошти компенсуватимуть малим та середнім підприємствам, які виготовляють харчові продукти, текстиль, одяг, папір, картон та ін. «За» відповідну ухвалу у вівторок, 4 квітня, проголосували 50 депутатів.
Сьогодні малий та середній бізнес не завжди має змогу закуповувати сучасне обладнання через обмежений доступ до кредитних коштів, високі відсоткові ставки та відсутність підтримки підприємництва. При цьому цей бізнес створює чимало робочих місць для місцевих і сплачує податок у міську казну.
Відтак, у міській раді Львова вирішили підтримати підприємців та компенсувати їм з бюджету міста частину відсотків за кредитами і таким чином стимулювати розвиток бізнесу.
«Маємо максимально продумувати механізм підтримки локального виробника, бо коли він має підтримку, він сплачує кошти в місцевий бюджет і може більше людей залучати до праці. Давайте допомагати місцевим виробникам, щоб цей бізнес був у пріоритеті, коли ми проводимо закупівлі», — наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Як зазначила директорка департаменту економічного розвитку Львівської міськради Ірина Кулинич, загалом на таку ініціативу у бюджеті міста передбачили 3 млн гривень.
«Максимальна сума кредиту не може перевищувати 1 млн грн, а мінімальна сума кредиту – 200 тисяч гривень. Згідно з умовами, позичальник має сплатити не менше 30% загальної суми кредиту», - повідомила Ірина Кулинич.
Всі пропозиції, які подаватиме місцевий бізнес, розглядатиме конкурсна комісія. Важливо, що відсотки по кредитах повертатимуть малим та середнім місцевим підприємствам, які займаються виробництвом харчових продуктів, текстилю, одягу, паперу, картону та ін.
Претенденти повинні бути зареєстровані у Львові і працювати у місті не менше року, а також не мати заборгованостей перед бюджетними та соціальними фондами. Важливою умовою до претендентів є також зарплатня працівників не нижче 7000 грн. До виробництва має бути залучено щонайменше п’ятеро осіб.