Мерія відсудила в готелю «Львів» зупинку громадського транспорту

Готель намагався ліквідувати зупинку в центрі Львова заради парковки

Мерія відсудила в готелю «Львів» зупинку громадського транспорту
фото ZAXID.NET
Зупинка та паркувальна «кишеня», через які судились мерія та готель

Львівська мерія в апеляційному суді відстояла зупинку громадського транспорту на просп. Чорновола та односторонній рух по вул. Куліша, які раніше через суд першої інстанції скасував готель «Львів». Відтак, рішення міської комісії з безпеки дорожнього руху про масштабні зміни організації руху в центральній частині міста може бути впроваджене в дію, а зупинка громадського транспорту залишиться біля готелю «Львів». Відповідна постанова Львівського апеляційного адміністративного адмінсуду від 30 листопада оприлюднена в реєстрі судових рішень.

Нагадаємо, суперечки між розташованим у центрі міста готелем «Львів» і міськрадою тривають уже кілька років, проте нової сили конфлікт набрав у серпні 2016 року, коли міська комісія з безпеки дорожнього руху прийняла нову комплексну схему руху на частинах просп. Чорновола і вул. Городоцької, вул. Куліша, Шпитальній, Данилишина, Медовій.

Зокрема, передбачалося перенесення маршрутів громадського транспорту з вул. Куліша на просп. Чорновола, збільшення кількості смуг на початку просп. Чорновола до п’яти та облаштування там смуг громадського транспорту. Крім того, було заплановано пустити приватні автомобілі від ТРЦ Forum Lviv на вул. Городоцьку по вул. Куліша і Данилишина, а також облаштувати смугу громадського транспорту на початку вул. Городоцької і зробити об’їзд для автомобілів по вул. Шпитальній та Данилишина.

Проте нову схему, прийняту понад рік тому, поки так і не впровадили через судову тяганину, яку розпочав готель «Львів» з вимогами ліквідувати зупинку громадського транспорту під його стінами і залишити там автопарковку, яку комісія з безпеки руху вирішила зменшити.

Так, у червні 2017 року Галицький райсуд повністю задовольнив позов готелю і скасував передбачену новою схемою зупинку громадського транспорту на просп. Чорновола, розташовану під стінами готелю, а в липні скасував знак «Виїзд на дорогу з одностороннім рухом» на перехресті вул. Вагової і Куліша та знак «Дорога з одностороннім рухом» на перехресті вул. Зернової – Куліша – Балабана, зробивши таким чином ділянку вул. Куліша від Вагової до Зернової двосторонньою.

Однак мерія з такими рішеннями судів не погодилась і подала апеляцію, яку мотивувала тим, що договір про використання «кишені» біля входу до готелю на просп. Чорновола під парковку завершився ще в 2014 році. Мерія також наголосила на тому, що скасування частини нової схеми порушить всю схему руху транспорту.

Апеляційний суд не погодився з рішеннями Галицького райсуду. «Ця земельна ділянка перебуває у комунальній власності і Львівська міська рада у 2011 році надала її позивачу для забезпечення паркування автомобілів. Однак, листом від 24 березня 2014 року департамент повідомив ТзОВ «Готель «Львів» про те, що термін дії договору продовжено не буде. Жодних доказів на підтвердження існування згоди департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради щодо пролонгації дії договору на 2016 рік суду не надано. Отже, оскільки відсутня згода власника земельної ділянки на пролонгацію договору, а тому у позивача відсутні підстави користуватися цим об’єктом», – мовиться в постанові Апеляційного суду.

Апеляційний суд визнав, що нова схема руху не порушувала прав готелю «Львів» і скасував постанови Галицького райсуду.

Таким чином, зупинка громадського транспорту залишиться біля готелю «Львів», а вул. Куліша – односторонньою. Крім того, львівська мерія зможе нарешті запровадити нову схему руху, впровадження якої відкладалось через суди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук