Зупинка розбрату
Суспільство

Зупинка розбрату

Готель через суд скасував зупинку громадського транспорту в центрі Львова

Ірина Рєвунова, 27 червня 2017 5453 8
фото ZAXID.NET

Готель «Львів» через суд скасував розташовану на просп. Чорновола біля входу до готелю і чинну зараз зупинку, через яку проходять понад десяток маршрутів міського громадського транспорту, і яка нібито створює незручності розташованій поруч парковці готелю та його клієнтам. Утім, у мерії вже готуються відстоювати зупинку в апеляційному суді.

Згідно з постановою, оприлюдненою в реєстрі судових рішень, 19 червня Галицький райсуд скасував частину рішення міської комісії з безпеки руху від 10 серпня 2016 року щодо змін в організації руху на просп. Чорновола. Зазначимо, що цим рішенням комісія з безпеки руху остаточно затвердила нову схему руху на частинах просп. Чорновола і вул. Городоцької, вул. Куліша, Шпитальній, Данилишина, Медовій.

Зокрема, передбачалося перенесення маршрутів громадського транспорту з вул. Куліша на просп. Чорновола, збільшення кількості смуг на початку просп. Чорновола до п’яти та облаштування там смуг громадського транспорту. Крім того, було заплановано пустити приватні автомобілі від ТРЦ Forum Lviv на вул. Городоцьку по вул. Куліша і Данилишина, а також облаштувати смугу громадського транспорту на початку вул. Городоцької і зробити об’їзд для автомобілів по вул. Шпитальній та Данилишина. Проте нову схему, прийняту майже рік тому, поки так і не впровадили в дію через судову тяганину.

Усі перераховані вище зміни не стосувались готелю «Львів». Утім, у новій схемі також була визначена зупинка громадського транспорту на просп. Чорновола перед перехрестям з вул. Ваговою, тобто біля готелю «Львів». Крім того, схема передбачала зменшення «кишені», яку готель зараз використовує як парковку для авто відвідувачів, з семи до п'яти паркомісць.

Зупинка, яку готель скасував через суд

Варто зазначити, що протягом кількох років ця «кишеня» була офіційним місцем для службового паркування готелю. 23 березня 2015 року Львівська міськрада внесла зміни до переліку парковок, виключивши з нього «кишеню» на просп. Чорновла біля готелю «Львів». Проте готель користується «кишенею» і досі.

Ще під час засідання комісії у серпні минулого року представник готелю «Львів» не заперечував проти зменшення «кишені» для паркування, але вимагав перенести зупинку з-під стін готелю, мотивуючи це тим, що шум від зупинки заважає клієнтам готелю. Комісія переносити зупинку відмовилася, через що готель звернувся до суду.

Розглянувши позов готелю «Львів», Галицький райсуд ухвалив рішення «визнати протиправним та скасувати рішення міської комісії з безпеки дорожнього руху в частині п. 30 протоколу №10 від 10 серпня 2016 року, щодо зміни організації дорожнього руху на просп. Чорновола (нанесення розмітки та встановлення дорожніх знаків відповідно до схеми, згідно якої визначено місце зупинки громадського транспорту за адресою: м. Львів, просп. Чорновола, 7 перед перехрестям з вул. Ваговою, та обмежено паркувальний майданчик (заїзну кишеню) перед готелем «Львів»). Тобто в постанові суду чітко не вказано, чи лишається чинною комплексна схема руху на кількох вулицях, затверджена спірним пунктом №30 протоколу комісії.

Однак, як пояснив ZAXID.NET прес-секретар Галицького райсуду Орест Гриновець, постанова суду стосується лише зупинки та паркувальної кишені біля входу до готелю і не скасовує решту елементів комплексної схеми. «Постанова стосується лише відрізку проспекту біля готелю, тобто лише частини схеми», – сказав Орест Гриновець.

Крім того, суд скасував рішення виконавчого комітету Львівської міськради від 28 листопада 2016 року, яким зупинка на перехресті просп. Чорновола з вул. Ваговою була внесена до переліку зупинок громадського транспорту.

Зазначимо, що зупинка біля готелю «Львів» є однією з вузлових. Через неї вже зараз проходять маршрути тролейбуса №13 та автобусів №1а, 9, 26, 31, 37, 39, 46, 48, 50, 53, а після запровадження нової схеми мали додатися й маршрутки, які зараз їздять по вул. Куліша.

У разі, якщо зупинку таки ліквідують, пасажирам доведеться чекати на свої маршрутки на зупинці біля ТРЦ Forum Lviv або на просп. Свободи біля Оперного театру. Відстань між цими зупинками становить близько 700 м. Крім того, частина автобусів, маршрути яких проходять через зупинку біля готелю «Львів», не їдуть на просп. Свободи, а повертають на вул. Городоцьку.

За словами спеціаліста управління правової роботи Львівської міської ради Олега Кохана, мерія з таким рішенням Галицького райсуду не погоджується і оскаржуватиме його в апеляційному суді.

Додамо, що це вже не перша судова тяганина за позовом готелю «Львів» проти міськради через зупинку і парковку біля готелю. Зокрема, у червні 2015 року той самий Галицький райсуд скасував рішення комісії з безпеки руху про встановлення зупинки біля готелю. Своє рішення суд мотивував тим, що зупинка нібито провокувала пасажирів перебігати дорогу у недозволеному місці та перешкоджала роботі готелю. Проте тоді ЛМР виграла апеляцію і зупинка залишилась біля входу до готелю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук