Меркель поїде до Обами говорити про Україну

СвітВіра Карпінська, 1 травня 20147220
Обама і Меркель

Сьогодні, 1 травня, канцлер Німеччини Ангела Меркель здійснить робочий візит до США, де у неї запланована чотиригодинна зустріч з президентом Бараком Обамою.

Розмова насамперед йтиме про Україну, інформує Deutsche Welle.

Як зазначають представники німецького уряду, Берлін і Вашингтон тісно координують свої дії, що, зокрема, відобразилося у синхронному впровадженні Сполученими Штатами та Європейським Союзом додаткових санкцій проти Росії на початку цього тижня.

Підтримують США і ФРН також триєдиний підхід до врегулювання української кризи: політичний діалог з учасниками конфлікту, економічна допомога Україні і збереження загрози подальших більш чутливих санкцій проти Росії.

Що стосується політичного аспекту, то Берлін наполягає на виконанні домовленостей, досягнутих 17 квітня на чотиристоронніх переговорах в Женеві, які, як зазначають представники канцлера, "вказують шлях до можливого політичного вирішення кризи".

При цьому, однак, волю до реалізації женевської заяви Німеччина бачить тільки з боку України, "уряд якої вжив заходів із роззброєння нелегальних збройних груп і звільнення зайнятих адміністративних будівель". Росія ж, за оцінкою офіційного Берліна, поки нічого не робить для деескалації ситуації на сході України, роззброєння проросійських сепаратистів і звільнення захоплених ними в заручники військових спостерігачів ОБСЄ.

США та ЄС згодні в тому, що в разі подальшого загострення ситуації проти Росії буде введено третій ступінь санкцій, що передбачає заходи економічного впливу, тобто експортно-імпортні обмеження або фактично ембарго.

Меркель та Обама мають намір під час переговорів обговорити деталі економічних санкцій. Американці щодо санкцій налаштовані більш рішуче, ніж європейці, зазначає Deutsche Welle.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук