Ми домовимось з «Газпромом» без судів, - міністр

Економіка29 квітня 20113151

"До моменту, коли у нас суттєво зростає ціна на газ, а вона у нас росте в четвертому кварталі, ми знайдемо компроміс, який дозволить нам пом'якшити ці наслідки... Я впевнений, що з врахуванням рівня співробітництва, ми домовимось без судів», - про це 29 квітня в ефірі програми «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко.

«Ми вважаємо, що контракт вимагає перегляду, ми працюємо над цим. Якщо одну сторону не влаштовують договірні відносини, то цей контракт довго працювати не буде. Ми будемо робити все, аби його змінити. У нас настільки високий рівень взаємного співробітництва (з Росією, - ред.), що ми приречені на те, аби домовитись. Я впевнений, що буде знайдено компроміс», - заявив Юрій Бойко.

«Я вважаю, що зсув (у переговорах, ред.). обов’язково буде. Це - непростий процес. Я впевнений, що впродовж цього літа ми знайдемо компроміс. До того часу, коли ціна на газ зросте, а зросте вона у нас у 4 кварталі, ми знайдемо спосіб. І не допустимо росту тарифів, що стало основною причиною, яка змусила нас переглядати тарифи», - зазначив Юрій Бойко.

Крім того, у відповідь на запитання, чи можливий судовий варіант (одна зі сторін може звернутись до Арбітражного суду, якщо сторони не домовляться впродовж 30 днів) розв’язання газових перемовин, Юрій Бойко завив: «Я впевнений, що з врахуванням рівня співробітництва ми домовимось без судів».

Водночас, коментуючи позицію «Газпрому» про те, що «газового монополіста влаштовує контракт з українською стороною» Юрій Бойко заявив: ««Російську сторону все влаштовує, бо в історії «Газпрому» – це найвигідніший контракт. Прибуток від реалізації газу в Україні для «Газпрому» вищий, ніж в Німеччині чи Італії».

Нагадаємо, за підсумками переговорів, що відбулися між міністром енергетики і вугільної промисловості України Юрія Бойком і головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером було прийнято рішення провести наступний раунд переговорів у середині травня 2011 року.

Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов у черговий раз заявив, що газового монополіста влаштовує контракт з українською стороною.

Раніше українська сторона неодноразово заявляла про необхідність перегляду формули ціноутворення на російський газ.

Зокрема, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, справедлива ціна на газ для України складає 200 доларів за тисячу кубометрів. "Газпром" відповів на це, що не бачить підстав для перегляду формули ціноутворення.

З січня 2009 року по сьогодні базова ціна у формулі визначена в розмірі 450 доларів. Українська сторона вважає, що об'єктивна базова ціна в формулі мала становити 179 доларів за тисячу кубометрів

Нагадаємо, до підписання газових угод між "Нафтогазом" і "Газпромом" у січні 2009 року Україна імпортувала газ з Росії за ціною 179 доларів за тисячу кубометрів. Газові угоди, укладені в січні 2009 року, зафіксували максимальну ціну на російський газ для України в розмірі 450 доларів за тисячу кубометрів.

Відтак через 30 днів збігає термін, протягом якого Київ і Москва мають врегулювати спірні питання з постачань російського газу в Україну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук