Ми не хочемо бути ширмою для імітації реформ!

БлогиЮлія Марушевська , 2 квітня 2016 514 3
Юлія Марушевська
Голова Одеської митниці

Звернення до Президента України Петра Порошенка.

Шановний пане Президенте,

Два роки тому наша країна дорогою ціною виборола унікальний шанс змінитися. До різних органів влади прийшли нові люди, які готові брати на себе відповідальність та змінювати систему. Але сьогодні система безжально витісняє їх, рятуючи залишки старого ладу. Ми, працюючи на Одеській митниці доводимо розпочату справу до кінця. Але ми зовсім не відчуваємо Вашої підтримки.

Коли Ви мене представляли в Одесі, Ви сказали, що впевнені, я тут працюватиму чесно і підтримали наші наміри у проведенні реформ. Ви заявили, що завдяки моєму призначенню кардинально зміниться ситуація на Одеській митниці і відкриється новий митний термінал, який надаватиме людям сучасний сервіс. Я обіцяла, що на Одеській митниці ні я, ні моя команда не будемо брати участь у корупційних схемах. Я дотрималася свого слова.

Ми від початку були свідомі того, що потрібно докорінно змінювати всю фіскальну систему – податкову і митну, i показати, що навіть при чинних законах можна працювати чесно і прозоро. Cтати прикладом та реалізувати пілотний проект, з якого повинні розпочатися системні зміни.

Наша мета – впровадити нові підходи в роботі митниці, яка одночасно може і надавати зручні послуги для бізнесу, і відстоювати державний інтерес. Такий підхід до нашої роботи є реальним. Ми впевнені, що митниця може стати такою, що пишаються і завдяки якій країна стає конкурентоздатною на світовій арені.

Ми почали очищення, звільнили майже весь керівний склад, розпочали будівництво нового терміналу, розробили законодавство, провели відкритий набір людей, організували їм навчання та знайшли можливості для впровадження міжнародного програмного забезпечення.

Хочу зазначити, що навіть в рамках чинного законодавства, застарілої неефективної системи, ми зробили все можливе, щоб полегшити життя бізнесу. Чесний бізнес, міжнародні експерти, партнери та донори визнають та гідно оцінюють наші кроки.

Однак на всі наші кроки реформування, ми отримуємо деструкцію, саботаж та спротив системи. Ми втрачаємо дорогоцінний час. Замість того, щоб працювати на реформи, нас змушують відбиватися від незрозумілих перевірок. ДФС, СБУ, ВБ та ще 4 інстанції останніми тижнями паралізують нашу роботу. Всі наші кроки для покращення і створення привабливості для бізнесу ці перевірки оцінили як порушення.

Вантажі оформлюються менше ніж за годину. Це називають порушенням. Боротьба з корупціонерами – це порушення. Порушення – це коли ми прагнемо надавати якісний сервіс.

Всі наші позитивні кроки були названі порушеннями і перевищенням повноважень. Але те, що не підходить перевіряльникам — підходить нашій країні. Тим, хто нас атакує більше подобається сидіти на схемах.

В березні київські чиновники вкрали у нас вантажів на понад 100 млн грн. Це робиться не проти мене, це робиться проти Одеси, проти розвитку регіону, проти доріг в області.

І сьогодні я змушена звернутися до Вас, Петре Олексійовичу, публічно, оскільки реформа є під серйозною загрозою. Ми зробили всі можливі заклики до керівництва. Ми зробили все, щоб змінити цю ситуацію. Але шалений тиск на кожному кроці триває.

Тож дозвольте Вас запитати: для чого Ви підтримали моє призначення? Для чого це будівництво Відкритог митного простору? Для чого ці нові чесні люди, яких без гідної зарплати стара система зламає і змусить жити на хабарі?

Ми всі чекаємо від Вас швидких, радикальних кроків підтримки.

Для того, щоб реформа на Одеській митниці відбулася, необхідно три основні речі:

1. Законопроект, який вже зареєстрований в парламенті і потребує термінового розгляду. У ньому, серед іншого, передбачено збільшення заробітної плати працівникам митниці;

2. Імплементація автоматизованої системи, яка до мінімуму зведе корупційну складову і європеїзує митний сервіс, створить єдине вікно;

3. Щоб були зупинені усі надумані перевірки через які стара система та заангажовані чиновники намагаються блокувати нашу роботу.

Ми дуже багато часу втратили на боротьбу з системою. Ми не боїмося. Ми зробимо все, для того, щоб реформа була успішною. Всі люди, які працюють зі мною, день і ніч стараються для того, щоб досягти результату.

Я впевнена,що незважаючи ні на що, Україна зміниться, адже ми вже пройшли точку неповернення. Ми не хочемо бути ширмою для імітації реформ. Тих, хто йтиме проти старої системи буде більше і більше. Ми вчимося об’єднуватися. А Ви з ними чи з нами? Вам ця реформа потрібна? Я сподіваюся, що так.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук