Як митниця краде гроші з бюджету України

БлогиЮлія Марушевська , 30 березня 2016 613
Юлія Марушевська
Голова Одеської митниці

Центральний апарат ДФС і противники реформ на Одеській митниці, в прямому сенсі, крадуть вантажі з Одеси. Наші «партнери» завзято залучають імпортерів за допомогою незаконних методів і неформальних домовленостей. Мабуть «майданчиків» та інших порушників, які без того стрімко мігрують з Одеси на інші митниці, їм недостатньо. Пропоную звернути увагу на конкретні факти та ціни на інших митницях.

Факт 1. Турецькі помідори. Коли в Одесі помідори оформляються за ціною 1 долар за кілограм, Київська обласна та міська митниці (які попереду всієї планети за показником виконання радянського плану) оформлюють вантажі, які надходять в Одесу, заманюючи імпортерів ціною в 80 центів за кг, а в деяких випадках — навіть 65 центів.

Хочу зазначити, що деякі з цих імпортерів розпочали свою діяльність лише кілька тижнів тому. І, напевно, при першій же перевірці таку діяльність припинять та зникнуть, залишивши бюджет ні з чим. Зареєструвалися — домовилися — оформилися — перемогли — зникли.

Факт 2. Банани. Декілька днів тому начальник Іллічівського поста повідомив мені, що 31 контейнер з бананами компанії, яка раніше оформлялася на Одеській митниці, поїхали оформлятися в Київ, оскільки їм пообіцяли нижчі ціни. Очевидно, «митний діячам» не вистачає «майданчиків». Тепер вони вирішили перейти на всі вантажі, аби ті не оформлялися прозоро в Одесі.

Факт 3. Ми також виявили факти, коли в Одесі вантаж приходить з одними документами, а в інших митницях оформляється з абсолютно «новенькими». А в таких випадках вже внутрішня митниця повинна стежити, щоб документи не були підробленими. І не факт, що вона це робить.

Наприклад, в Одесу вантаж приїжджає як тканина, а в Києві цей же вантаж оформляється як керамічна плитка з нижчою ставкою мита. В Одесу приходять труби, а в Києві, крім труб, оформляються прокладки і хомути. Таких прикладів безліч (див. світлини). Клікніть на фото, щоб збільшити.

Сподіваюся, що департамент тарифів центрального апарату ДФС займатиметься недопущенням маніпуляцій з вартістю та іншими правопорушеннями. Зараз виглядає так, що їхня найбільша турбота — це погрози кримінальною відповідальністю співробітникам Одеської митниці за прозору і законну публікацію знеособленої інформації у відкритому доступі. Сьогодні в Одеській митниці відбувається 7 упереджених перевірок, які не мають ніякого відношення до реальних порушень і націлені виключно на паралізування роботи митниці.

Вищенаведені факти ведуть до неадекватної конкуренції за принципом «хто нижче оформить» та до обкрадання бюджету на величезні суми. А реальним грабунком чомусь ніхто не цікавиться.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук