Ми своє вирвем, сучі діти!
Суспільство

Ми своє вирвем, сучі діти!

Як депутати Пустомитівської міськради намагалися порозумітися з атовцями

Андрій Дрозда, 3 жовтня 2018 3672 1
фото ZAXID.NET

На Львівщині триває конфлікт навколо зловживань із виділенням земельних ділянок на берегах Наварійського озера біля Львова. Після того, як голова ЛОДА Олег Синютка не дотримав слова до початку вересня оголосити остаточне рішення стосовно скандального виділення землі в Наварії, депутати Пустомитівської міської ради зібралися у вівторок, 2 жовтня, на позачергову сесію для врегулювання конфліктної ситуації.

ZAXID.NET розповідає про перебіг та результати вкрай напруженого засідання Пустомитівської міської ради.

Усіх вас використовують

36-та позачергова сесія Пустомитівської міськради мала розпочатися у місцевому народному домі о 18:00. Мер Пустомит Олег Серняк скликав депутатів для розгляду питання «Про врегулювання ситуації, яка склалася навколо виділення учасникам АТО земельних ділянок у селі Наварія біля озера Наварія (Щирецького водосховища)».

Місцеві депутати збиралися заборонити у відповідності до генплану с. Наварія виділення ділянок для будівництва на прилеглій до озера території. Також депутати мали погодитися з доцільністю надання земельних ділянок учасникам АТО в урочищі «Старий кар'єр». Згідно з розпорядженням, яке підписав Олег Синютка, саме там атовці мають отримати землю.

Ділянки ж безпосередньо на берегах озера Наварія призначаються не для учасників бойових дій, а для підприємців та екс-чиновників. Саме цій групі претендентів на престижну землю землю біля водойми і збиралися відмовити місцеві обранці.

Після того, як у залі, куди вільно могли зайти усі бажаючі, зібралась достатня кількість депутатів, мер Пустомит Олег Серняк спробував відкрити засідання. Його вступну промову одразу ж почала перекрикувати група чоловіків у камуфляжі. Вони зайняли передні ряди і позиції «на флангах»: біля стін і бокових виходів із залу.

«Ти війну бачив?! Корупція не пройде! Не вішай лапшу!», – під шквалом подібних вигуків Олегові Сернякові було складно завершити бодай одне речення.

«Шановні, звідки ви приїхали? Ви місцеві мешканці?», – поцікавився мер у людей в камуфляжі.

Виявилося, що абсолютна більшість претендентів на виділення землі в Наварії та їхня група підтримки не є місцевими мешканцями. На запитання Олега Серняка вони відповіли показовим обуренням: «Ми не за Пустомити воювали, а за Україну!».

Олега Серняка постійно перебивали крики людей у камуфляжі (відео ZAXID.NET)

«Я маю право звернутися до громади! Мета сьогоднішньої сесії порозумітися з вами, учасниками АТО. Мені погрожують фізичною розправою, а вас усіх використовують», – намагався пробитися крізь стіну криків і вигуків мер Пустомит.

«Хто погрожує?! Хто нас використовує?! Хочете відвернути увагу від хабарництва свого заступника Кардаша! В реєстрі корупціонерів є і Серняк Олег Володимирович!», – вийшов на середину зали вдягнений у камуфляж депутат Пустомитівської міськради Роман Саврук.

У лютому 2018 року Пустомитівський районний суд визнав Олега Серняка винним у вчиненні адміністративного правопорушення в сфері фінансового контролю. Мер придбав автомобільVolkwagen Polo 2007 року випуску і не повідомив вчасно НАЗК про зміни в майновому стані. За це правопорушення Серняку довелося сплатити 1700 грн штрафу. Це адміністративне порушення, після якого винуватець не має судимості.

«Я корупціонер, бо купив вживану машину, якій десять років?», – запитав Олег Серняк депутата Саврука.

«Регіонал» Роман Саврук різними способами намагався зірвати засідання (фото ZAXID.NET)

Ім'я Романа Саврука теж можна знайти в списку на отримання землі біля Наварійського озера. Також депутат разом з автором проекту виділення земель біля озера Олександром Лопачуком виступає засновником ГО «Ветеранська спілка учасників АТО».

Цікаво, що Роман Саврук досі офіційно значиться головою пустомитівського осередку Партії регіонів, який очолив у жовтні 2013 року. Попри офіційно не припинене членство у ПР, Саврук у 2015 році знову став депутатом Пустомитівської міськради – цього разу від партії «Громадянська позиція».

Роман Саврук наполягав, щоб Олег Серняк закрив сесію ще до початку засідання. Лемент у залі ненадовго припинився лише після виступу іншого депутата міської ради – Ігоря Березового, якому вдалось трохи вгамувати пристрасті. Після його виступу всі присутні хором виконали гімн України і перейшли до затвердження порядку денного.

Ніхто не проти виділити землю

Олег Серняк озвучив перше і єдине питання порядку денного. Після цього чоловіки в камуфляжі знову почали кричати. Мера Пустомит звинувачували в тому, що він виступає проти виділення землі атовцям.

Депутат Ігор Березовий намагається заспокоїти присутніх (фото ZAXID.NET)

Зі свого місця знову підвівся депутат Роман Саврук. Він запропонував внести у порядок денний ще два питання: про звільнення із займаної посади заступника мера Володимира Кардаша, якого підозрюють в отриманні хабара, а також про висловлення недовіри самому Олегові Серняку.

Після цього наперед вийшов ще один місцевий депутат Андрій Борис від ВО «Свобода», який наполягав в обхід профільних комісій внести в порядок денний питання про першочергове виділення 20 млн. гривень на ремонт вулиць кварталу «Юність». Під акомпанемент криків і звинувачень Олег Серняк поставив питання про внесення усіх цих питань на голосування.

Внесення питання про врегулювання конфлікту навколо виділення земель біля озера підтримали 17 депутатів, проти висловилося троє – вже згадані Саврук і Борис, а також ще один депутат-свободівець Ігор Панчишин. Більшість депутатів також проголосували і за внесення у порядок денний питання про звільнення Володимира Кардаша. Натомість питання про висловлення недовіри міському голові підтримало лише троє уже згаданих депутатів – Саврук, Борис і Панчишин. Решта депутатів заступились за свого мера.

Усі фото ZAXID.NET

«Сучі діти! Ну, ми всьо равно вирвем! Ми своє вирвем! Улибається той, хто улибається останній!», – вигуками відреагував на результати голосування неспокійний чоловік, який назвався учасником АТО Любомиром з села Семенівка.

(Доповнено - завдяки читачам ZAXID.NET вдалося з'ясувати, що це був колишній військовослужбовець 24-ї бригади Любомир Фединяк).

Він постійно звертався до людей у залі з питанням, чим вони займалися, поки він був на фронті. Раз по раз чоловік підскакував зі стільця і починав кричати, зриваючись на фальцет.

«Я був на фронті! Більше чим я, тут ніхто не був! Два гектари землі Любчикові! Нє, ви хочете красти! Цьотка Руська! Цьотка Руська!..», – далі його слова було складно розібрати.

Криками підтримував бойового побратима інструктор з водіння академії сухопутних військ і мешканець Солонки Василь Ковальчук. За той час ще троє атовців заштовхали до зали сміттєвий контейнер.

Посеред засідання до зали притягнули контейнер для сміття (фото ZAXID.NET)

Мер Пустомит спробував перейти до розгляду першого питання порядку денного. На генеральному плані села Наварія він показав, де саме знаходяться межі урочища «Старий кар'єр».

«Ніхто не проти виділити землю атовцям! Навіть якщо це атовці не з Пустомит чи Наварії. Йдеться лише про те, що береги озера не можна забудовувати, вони мають залишитися доступними для громади», – пояснював Олег Серняк.

Позицію мера підтримав депутат Іван Саган.

«Депутати підтримують, щоб атовці отримали землю. Треба забрати зі списку чужих людей, які не мають стосунку до АТО, а просто хочуть землю біля озера», – виступив депутат.

«Ви зіштовхуєте лобами громаду і учасників АТО! У вас тут на генплані намальований стадіон. Якщо віддати цю землю під забудову для атовців, то потім якась дитина скаже: «Твій тато г***он! Я тепер не маю, де м’ячика копати!», – вигукнув зі свого місця Василь Ковальчук.

Люди в камуфляжі всіма способами намагалися дестабілізувати ситуацію (фото ZAXID.NET)

«Сучі діти! В Пустомитах сєпарня править! З рускими фаміліями! Цьотка Руська! Цьотка Руська», – почав несамовито верещати атовець Любомир. Зал знову потонув у криках.

«Депутати! Громада, чому ви всі мовчите, коли таке відбувається? Чому ніхто не стане на захист мера? Чому ви це все терпите?», – звернулася до залу жінка із зірваним голосом.

Як пізніше виявилось, це була мама Олега Серняка. Її одразу почав перекрикувати атовець Любомир із Семенівки.

«Закривай сесію! Закривай сесію!», – попросили Олега Серняка кілька депутатів.

Виснажений і розчарований мер Пустомит оголосив про закриття сесії через неможливість продовжувати засідання. Його одразу оточили атовці та місцеві депутати.

«Йому погрожують, а він мені нічо не розказує. Я вже так хочу, щоби він скоріше поміняв роботу. Він своє здоров'я тільки гробить, а вони ж його не чують! Вже залякування з самого Львова йде. Вже самі знаєте, який львівський чиновник сказав, що йому положена земля два на півтора метра», – із розпачем звернулася до журналіста ZAXID.NET мати Олега Серняка

Олег Серняк ще намагався щось емоційно пояснити атовцям. Після десяти хвилин безладного та безплідного полілогу чоловіки один за одним почали виходити із зали народного дому. Земельний конфлікт у Наварії ще раз спробують врегулювати вже на наступній сесії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук